AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

Anket: Serverimizin Adı Ne Olsun?

Toplam 18 Sayfadan 1. Sayfa 12311 Sonuncu

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    451
    Edilen Teşekkür 
     3,974
     Alınan Teşekkür  :  9,220
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Black Pearl Online Reloaded Açılış 26 Mayıs Cuma 19:00

Black Pearl Online
    ilk kez 2011 senesinde Infinity isimli serveri ile açılan ilk Türk Silkroad Online Private serverdir. Açıldığı dönemde oldukça beğenilen server binlerce oyuncuya kısa sürede ulaşıp herkesin beğenisini kazanıp tarihte kendisine efsane olarak yer edinmiştir. Server o zamanın şartlarındaki imkansızlıklar, oyuna yapılan saldırılar ve oyun ekibindeki bazı uyuşmazlıklar nedeni büyük zarar alıp uzunca bir süre hizmet verdikten sonra sonlandırılmak durumunda kalınmıştır. Bu durum Black Pearl'e gönül veren bütün oyuncuları derinden üzüp onları yıllarca böylesi kaliteli bir serverin bekleyişi ve özlemi içerisine sürüklemiştir. Ve nihayet o gün geldi, özlem ve uzun bekleyiş sona erdi. Özlediğiniz uzun zamandır beklediğiniz Efsane server Black Pearl Online geri döndü! Dostu sevindirmeye düşmana korku salmaya geldik! Sen de bu maceradaki yerini al ve bu efsanenin bir parçası ol, böylesi 10 yılda bir gelir ancak kaçırıp pişman olma!

Ve nihayet o gün geldi, özlem ve uzun bekleyiş sona erdi. Özlediğiniz uzun zamandır beklediğiniz Efsane server Black Pearl 26 Mayısta online!

Level Cap 80
    Irk Only CH
    Mastery 300
    Exp / Sp Rate 10x
    Drop Rate 1x
    Gold Rate 1x
    Job Rate 2x
    Alchemy Rate 1x
    Exchange Bug Kapalı
    Akademy Kapalı
    Guild Limit 32
    Union Limit 2
    IP Limit 2 (-->Ek Limit Bilgi<--)
    FTW Pazar
    FTW Kayit Cumartesi
    Pill Bug Kapalı
    Guild Ceza Aktif
    Job Ceza Aktif
    Plus Limit +10
    Merkez Şehir Hotan
    Bot(SBot, Mbot) Aktif
    CTF Aktif
    FGW Kapalı

Physical Damage: %5
    Magical Damage: %5
    Physical Damage: %5
    Magical Damage: %5
    Attack Rate: %5
    Parry Rate: %5
    Alchemy Probability: %5
    Lucky: %5

Mob spawn rate iSRO'ya göre 3x fazladır.
    Öldükten sadece 2 saniye sonra tekrar spawn olur.
    Tüm slotlar dolgun ve rahat bir şekilde slot sorunu çekmeden kasabilirsiniz.

Oyunun orijinallik hissiyatı vermesi için Old Alchemy ve Old Exp. Bar gibi arayüzleri sizin için oyuna entegre ettik.

Oyunumuz başlangıçta 80 Cap olup sadece Çin ırkının var olduğu bir oyundur (Daha sonra belli aralıklarla cap atlatılıp 90, 100, 110 ve 120 Cap'lar getirilecektir).

Bu serveri açmaktaki amacımız hepimizin özlem duyduğu iSRO heyecanını yeniden yaşatabilmektir. Sadece bazı değişimler yaptık gerisi iSRO tarzında bir oyundur.

Yapılan anket sonuçlarına göre exp ratede fazla zorlanmayacağız ama yine de kolay denilemeyecek kadar orta ve zor arası bir seviyede denge kurulmuştur. Onun dışında yaptığımız diğer değişim ise sun itemlerde iSRO özünü kaybetmemek üzere kervan, job silkroad en eğlenceli aktivitesi halinde ve gold ticaretin ön planda tutulması gerekiyor oyun uzun vadeli ve gelecek zamanlar için hemen bitmemesini sağladık bu süreçde günlük oynayış zamanlarını da hesaba kattık sadece bot serveri olmasındansa kervan çekerek gold kazanıp oyunda birşeyler elde edebileceksiniz.

5-8 dg arası tüm sun itemleri serverin 1 ayı dolduktan sonra ilk kale savası ile birlikte npc gold ile eklenecek. Gold'u Job dan özellikle karvanlardan, kasma esnasındaki gold droplarından, drop olacak itemlerin satışından ve kasma esnasında moblardan nadir olarak düşecek BP Pearl'leri npc ye satarak karşılayabileceksiniz.

Silahlar: 1-8 dg arası tüm sox silahlar moblardan elde edebilirsiniz. 5-8 Dg arası Sun silahlar serverin 1. ayı dolduktan sonra npc'ye gold ile eklenecek.
    Elbiseler: 1-8 dg arası tüm sox elbiseleri moblardan elde edebilirsiniz. 5-8 Dg arası Sun elbiseleri serverin 1. ayı dolduktan sonra npc'ye gold ile eklenecek.
    Takılar: 1-8 dg arası tüm sox takıları moblardan elde edebilirsiniz. 5-8 Dg arası tüm Sun takıları serverin 1. ayı dolduktan sonra npc'ye gold ile eklenecek.
    Job Sistemi: Gold kazanabilmek için kervan çekmeniz yada kervan kesmeniz gerekir job rate iSRO'ya göre 2x fazladır.
    Silk Scroll: 10-1000 arasına kadar silk scrollar mevcut bu sayede ticaretinizi güvenli bir şekilde oyun içerisinden yapabilirsiniz.
    Stoneler: Tablet ve element çok ağır buluyoruz ne kadar çok zevkli de olsa yine bu imkanı sunduk extra olarak npc'e stoneleri 5-8 dg arası olanları gold ile ekledik.
    Avatarlar: Tüm güncel avatar listesi eklendi.
    BP Coin: Botların ve petlerin göremeyeceği bir coin eklendi. Moblardan düşük bir oranda ekli, bulduğunuzda manuel olarak almanız gerekiyor ve BP Coin sattığınızda npc size belirli bir gold verecektir. Böylece pc başında durmanın bir amacı olacaktır.
    Capture The Flag: Günlük kullanımda kullanacağınız extra exp, ve extra hp, mp vb scrolları temin edebilmeniz için gerekli aktivite alanıdır.
    Görevler: Tüm görevler aktif örneğin exp görevleri, expansion çanta genişletme görevleri vb.
    İtem Kilit Sistemi: Oyun içerisinde güvenliğiniz açısından ücretsiz olarak item kilit sistemini kullanabilirsiniz.

İlk 45 Oyuncu:

En üste çıkmak için yarışacak ilk 45 oyuncu için ödüllerimiz olacak:

• 80 Level'e ulaşan ilk 3 kişiye Premium ve 11 Reverse hediye!

• 80 Level'e ulaşan ilk 15 oyuncuya 200 silk hediye!

• 80 Level'e ulaşan ikinci 15 oyuncuya 150 silk hediye!

• 80 Level'e ulaşan üçüncü 15 oyuncuya 100 silk hediye!

Fazla iSro tarzını bozmadan ekleyeceklerimiz bu kadar onun dışında ise oyunun gold ve diğer tüm rateleri orijinal ve orantılı bir şekilde ayarlandı uzun ömürlü bir oyun olması için her şey optimize edildi.

İlk ay kale savaşı yapılmayacaktır. 2. ayın ilk Cumartesi günü ilk kale savaşı başlayacak daha sonrasında her hafta aynı gün yapılmaya devam edilecektir.

Hep kazananlar mı kazanacak? Elbette hayır. Oyunumuzda kaybedenleri de ödüllendirmeye karar verdik. Artık kale savaşı yüzünden hevesi kırılıp bırakan guildlere ve oyunculara bir çözüm sunmanın zamanı geldi.

1 ay boyunca kale savaşına katılan tüm guildlerin loglarını kim kaç kere kale almış, kim kaç kez kale kaybetmiş, kim kaç kez savaşa katılmış tutacağız ve 1 ay sonunda hem en çok kazanan guilde hem de en çok kaybeden guilde ödüller dağıtacağız.

Ödül çeşidi veya miktarı henüz belli değildir Gold veya Silk olarak düşünmekteyiz oranları daha sonra belirlenecektir. Kaleyi en çok kazanan guild en çok kaybeden guilde göre daha fazla ödül alacak böylece bilerek kale kaybedilmeyecek, tüm çaba sarfedilmesine karşın kaybedilse bile oyuncular ödüllendirilecekleri için onlara biraz azim ve oyuna devam etme amacı verilmiş olacak.

Not: Adil bir kale savaşı yapılabilmesi için Resurrection Scroll'ları kale savaşı esnasında kullanılamayacak şekilde ayarladık. Kale savaşı dışındaki zamanlarda kullanılabilir.

Fortress War Zaman: Her hafta pazar 20:00 - 21:30 (Ramazanda 21:30 23:00)

Fortress War Kayıt: Her hafta cumartesi.

Unqiue kesme işine bir anlam kazandırmak için kesliecek her uniq'e rastgele (random) olarak 1 global veya reverse verecek şekilde bir düzenleme yaptık.

Oyunda ticareti tamamen serbest bırakıyoruz. Dilediğiniz itemi, nesneyi veya oyun içi öğeyi dilediğiniz şekilde gerçek TL veya oyun içerisinde gold ile alabilir, satabilir veya takas edebilirsiniz. Ticarette herhangi bir kısıtlamamız olmayacaktır. Bu iş için forumumuzda ayrı bir bölüm açılacaktır.

İlerleyen günlerde oyun için bir takım kurallar oluşturacağız ancak şimdiden cezalar konusuna değinmek isteriz. Ufak tefek atışmalar ve hakaretler için herhangi bir cezai işlem uygulanmayacaktır. 2 kişi veya bir guild içerisinde, veya parti içerisinde geçen konuşmalara da müdahale edilmeyecektir. Sadece global üzerinden edilen ağır ailevi ve manevi değerlere zarar veren küfürlere yaptırım uygulanacaktır. Uygulanması düşünülen yaptırım Chat block olacaktır, çok zorunlu olmadıkça hiç kimse oyundan banlanmayacaktır.

Ayrıca, hırsızlık ve dolandırıcılık olayları hakkında ispatı ve takibi zor olduğu için herhangi bir yaptırım tarafımızdan yapılmayacaktır. Herkes kendi karakterinin ve hesabının güvenliğinden kendisi sorumludur.

Mesaj Zetain tarafından (25 Mayıs 2017 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Stability improvements, resolved several localization bugs, Revision 2.0 added

MaxiGamer
    Voice0FDeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Ocak 2010
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     60
     Alınan Teşekkür  :  48
    R. Hali
    Voice0FDeath's: Agresif

Haydi Hayırlı Olsun Sp Rate Biraz Yüksek Olsa iyi olur exp rateye göre +1 olsa iyi gibi

3. Aşağıdaki 2 üye Voice0FDeath isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Flexin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    24 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     11
     Alınan Teşekkür  :  15

Herşey güzel ama stackların biraz daha arttırılması gerektiğini düşünüyorum.

5. Aşağıdaki 2 üye Flexin isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    ZyzzBrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Ağustos 2013
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     2
     Alınan Teşekkür  :  8

Hayırlı olsun , Hymera'da yaşadığım zevki isro dahil olmak üzere hiçbir private serverında yaşamamıştım. Kesilen adam başına 1 point alıyorduk battle arena gibi bir yerdi yanlış hatırlamıyorsam harikaydı. Umarım bu server uzun soluklu olur. GM yetkileri sadece sizde olursa bende uğramayı düşünüyorum oyuna , son açılan serverda bazı kendini bilmezler yetkilerini kötüye kullanmıştı o açıdan..

7. Aşağıdaki üyeler ZyzzBrah isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    sifonburak50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2009
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     90
     Alınan Teşekkür  :  63
    R. Hali
    sifonburak50's: Agresif

Buna soylenecek bir sey yok bence tum rateler gayet yerinde olmus.
    Mesaj sifonburak50 tarafından (07 Mayıs 2017 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazim hatasi.

9. Aşağıdaki üyeler sifonburak50 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    451
    Edilen Teşekkür 
     3,974
    R. Hali

Alıntı ZyzzBrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , Hymera'da yaşadığım zevki isro dahil olmak üzere hiçbir private serverında yaşamamıştım. Kesilen adam başına 1 point alıyorduk battle arena gibi bir yerdi yanlış hatırlamıyorsam harikaydı. Umarım bu server uzun soluklu olur. GM yetkileri sadece sizde olursa bende uğramayı düşünüyorum oyuna , son açılan serverda bazı kendini bilmezler yetkilerini kötüye kullanmıştı o açıdan..
    Bu oyunla biri ben biri editör bir arkadaş olmak üzere 2 kişi uğraşıyoruz. Ben zaten o söylediklerinizi yapmam, geçmişte olanlardan haberim olduğunda gizlemek yerine sizlerle açık bir yüreklilikle paylaşmıştım.

Diğer editör arkadaş ise güvendiğim birisi sanmıyorum öyle bir yanlış yapacağını ve umarım bu güvenim boşa çıkmaz. Zaten eğer ona güvenmeseydim bu server işine hiç başlamazdım.

Uzun zamandır server açmamamın tek nedeni güvenilir birini bulamamamdan kaynaklıydı. Nihayet güvenilir birini bulduğumda ve oyuna talepte fazla olduğu için serveri yeniden açma kararı aldım.

11. Aşağıdaki üyeler Deepblue isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Genel Görevli
    QuietTouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Nisan 2011
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    171
    Edilen Teşekkür 
     708
     Alınan Teşekkür  :  591
    R. Hali
    QuietTouch's: Happy

Gayet güzel özellikler ama ip limit yerine pc limit olabilir aynı ev içinde oynayan kişiler elbet olacaktır. ( İlk başta kendim dahil )

13. Aşağıdaki 2 üye QuietTouch isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Surya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Şubat 2017
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     10
     Alınan Teşekkür  :  25

Exp - Sp neden bu kadar düşük anlamadım.Eğer ki ratelerin düşük olmasının oyunun ömrünü uzattığını düşünülüyorsa şahsım adına bu çok saçma.Bu bakımdan kötü olmuş

Başarılar dilerim.

MaxiGamer
    sifonburak50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2009
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     90
     Alınan Teşekkür  :  63
    R. Hali
    sifonburak50's: Agresif

Alıntı Surya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Exp - Sp neden bu kadar düşük anlamadım.Eğer ki ratelerin düşük olmasının oyunun ömrünü uzattığını düşünülüyorsa şahsım adına bu çok saçma.Bu bakımdan kötü olmuş

Başarılar dilerim.
    Bir haftalik server olmayacagini herkes ve sende biliyosun.rateleri boyle olmali cunku bu servera verilen hic bir emek bosa cikmayacak.ben sonuna kadar guveniyorum.
    Mesaj sifonburak50 tarafından (07 Mayıs 2017 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir.

16. Aşağıdaki üyeler sifonburak50 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    MonteKristoKontu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Nisan 2016
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  4

• '' Mastery Lvl:240 '' keşke mastery isro döneminde ki gibi 300 olarak kalsaydı. 240'a düşürmek INT karakterlerini düşürüyor. Serverın Glaive/Force olması bir süre sonra baygınlık getirecektir. Editler kesin değil ama bu konuyu server açılmadan incelemekte fayda var. Anket olarakda sunulabilir.

18. Aşağıdaki 2 üye MonteKristoKontu isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Nassh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Mart 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     6
     Alınan Teşekkür  :  19
    R. Hali
    Nassh's: Horny

Limit olarak 3 demişsin ümit'de 3 çok fazla değil mi sence de ? Zaten chin eski map olucak kasıcak yer bulunmayacak botlardan. Oyunda gereksiz online olucak . Israrla 2 yapılması gerektiğini düşünüyorum. 1 gibi hayalim vardı ama çok realistik olmayacak. 2 limit bence gayet yeterli olucaktır.
    Sunlları sadece coinle almamız güzel olmuş . Ne kadar coin gerektirdiğini merak ettim. Çünkü cap geçislerini de öğrendiğmizde nasıl ayarlanacak o denge ?

20. Aşağıdaki 2 üye Nassh isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Flexin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    24 Nisan 2015
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    6
    Edilen Teşekkür 
     11
     Alınan Teşekkür  :  15

Balance ile ilgili neler yapmayı düşünüyosunuz ? Serverde sadece 2 build ( Glavie - Spear ) char görmek istemiyoruz.

MaxiGamer
    Nartive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Mayıs 2010
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  19

Of Of Of thief hunter kapışmaları çok eğlenceli olucak . Sabırsızlanıyorum gerçekten . Hele Ramazan'da gece 4-5 e kadar kapışırız artık sabahlarız . Oyun bana çok ümit veriyor .

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    451
    Edilen Teşekkür 
     3,974
    R. Hali

Alıntı QuietTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet güzel özellikler ama ip limit yerine pc limit olabilir aynı ev içinde oynayan kişiler elbet olacaktır. ( İlk başta kendim dahil )
    PC limit olacaktı yanlışlıkla ip limit yazmışım.

Alıntı Surya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Başarılar dilerim.
    Oyun kervan ve kasma esnasında düşecek bp coinlerin karşlığında elde edilecek goldlar ile alınacak sun silahların üzerine kurulu. Kasma işlemi çok seri olursa hem kasmadan yeterli gold elde edilemez hem de haybeye amaçsız kasmanın bir anlamı olmaz.

Goldu sadece kervana sıkıştırıp bırakmanın bir anlamı olmadığını 2. bir alternatif olması gerektiğini düşünüp kasma eyleminin de bir amaç kazanması için bp coini ekledik. Böylece kervan çekmeden de sadece kasma işinden de hatrı sayılır gold elde edilebilip nihai hedef sunlara ulaşabilir.

Alıntı MonteKristoKontu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    • '' Mastery Lvl:240 '' keşke mastery isro döneminde ki gibi 300 olarak kalsaydı. 240'a düşürmek INT karakterlerini düşürüyor. Serverın Glaive/Force olması bir süre sonra baygınlık getirecektir. Editler kesin değil ama bu konuyu server açılmadan incelemekte fayda var. Anket olarakda sunulabilir.
    Değerlendirilecek, teşekkürler.

Alıntı Nassh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Limit olarak 3 demişsin ümit'de 3 çok fazla değil mi sence de ? Zaten chin eski map olucak kasıcak yer bulunmayacak botlardan. Oyunda gereksiz online olucak . Israrla 2 yapılması gerektiğini düşünüyorum. 1 gibi hayalim vardı ama çok realistik olmayacak. 2 limit bence gayet yeterli olucaktır.
    Sunlları sadece coinle almamız güzel olmuş . Ne kadar coin gerektirdiğini merak ettim. Çünkü cap geçislerini de öğrendiğmizde nasıl ayarlanacak o denge ?
    Merak etmeyin slot sıkıntısı yaşarsanız slot açar sorunu çözeriniz tek derdiniz slot olsun. Biz başkaları gibi websitesine fake üyeler ekleyip 300 kişyi 1000 kişi olarak göstermeyeceğiz, bırakında insanlar stall charı ve yan char açıp oyuna biraz canlılık katsınlar, bu sizden birşey eksiltmeyecektir sizin de aynı hakkınız var herkes aynı ve eşit şartlara sahip bu konuda.

Miktarlar konusunda şuan kesin bir şey yok, bilgiler netleşince konuya yazılacak. Cap geçişlerini şimdiden düşünmeye gerek yok, daha oyunu açmadan siz 2. aşamayı dert ediyorsunuz, biz onu zamanı gelince gerekli düzenlemeleri yaparız siz canınızı sıkmayın o konuda.

Alıntı Flexin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balance ile ilgili neler yapmayı düşünüyosunuz ? Serverde sadece 2 build ( Glavie - Spear ) char görmek istemiyoruz.
    Karşınızda glavie görmek istemiyorsanız o halde bir glavie de siz olun. Herkesin keyfini tatmin edecek şeyler yapmak imkansız. Sizin keyfinizi tatmin edecek şeyde başkalarının canını sıkacaktır bunun bir sonu yok maalesef. Kararları maalesef elimizde tek seçenek olan çoğunluğun isteklerine göre alabiliriz.

24. Aşağıdaki 2 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    TheRaWNeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    30 Nisan 2009
    Oyun
    LoL & Silkroad
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     264
     Alınan Teşekkür  :  82
    R. Hali
    TheRaWNeSS's: Uyu?uk

Hersey guzelde Stackler arttırılması lazım bence

26. Aşağıdaki üyeler TheRaWNeSS isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    451
    Edilen Teşekkür 
     3,974
    R. Hali

Alıntı TheRaWNeSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hersey guzelde Stackler arttırılması lazım bence
    Değerlendirilecek, bir kez yazılan şeyleri tekrar yazmasak aradaki diğer önerileri ayıklamamız daha kolay olacaktır. Yukarda da yazılmıştı bu.

Teşekkürler.

MaxiGamer
    KuT4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Nisan 2009
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     9
     Alınan Teşekkür  :  8

Hocam öncelikle tekrardan hayırlı olsun. Benim nacizene tavsiyem Trader-Thief dengesi üzerine kurulacaktır. Ben şahsen ne kadar gold kasılamasa da sırf zevkim için thief olucam. Ancak oyunda "cmd trace" yazarak para kasan traderları görünce, açıkçası "Abi biz mal mıyız?" diyorum kendi kendime genel olarak serverlarda. Thief'in kazanacağını, Hunter'ın kazanacağını, bunların maaş sistemini beta sürümüne bile geçilmeden gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Zira, kervan her ne kadar traderlar küfretse de thief olmadan, hunter olmadan hiç bir zaman zevkli olmayacaktır. Saygılarımla,

Kurucu
    Terk-i Diyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Nisan 2009
    Oyun
    Battlefield 3
    Konular 
    44
    Edilen Teşekkür 
     857
     Alınan Teşekkür  :  1,015

Yılların tecrübesi bu serverda konuşmuş şimdiden hayırlı olsun. Saldırıların da önünr geçildiğinde bu serverın çok uzun soluklu olacağına inanıyorum.

Kurucu
    Terk-i Diyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Nisan 2009
    Oyun
    Battlefield 3
    Konular 
    44
    Edilen Teşekkür 
     857
     Alınan Teşekkür  :  1,015

Daha erken fakat cap geçişlerinde itemlerin + durumuna göre üst değre sun moon veya sos olması taraftarıyım . Tabi bunu coin kasmanın zor olduğunu düşünerek söylüyorum.

31. Aşağıdaki üyeler Terk-i Diyar isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Bölüm Görevlisi
    BurakYogun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    31 Mayıs 2015
    Konular 
    76
    Edilen Teşekkür 
     214
     Alınan Teşekkür  :  182
    R. Hali
    BurakYogun's: Cool

Abi Sbot aktif olacak mı?

33. Aşağıdaki üyeler BurakYogun isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    Surya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Şubat 2017
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     10
     Alınan Teşekkür  :  25

Alıntı sifonburak50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir haftalik server olmayacagini herkes ve sende biliyosun.rateleri boyle olmali cunku bu servera verilen hic bir emek bosa cikmayacak.ben sonuna kadar guveniyorum.
    Ben şahsi görüşümü belirttim hocam.Halada arkasındayım düşük exp rate serverin ömrünü uzatmaz.2 Hafta boyunca full afk nasıl olsa char botta kasıyor.Bu sisteme karşıyım ben ama mesajımın başındada belirttiğim gibi bu benim şahsi görüşüm

35. Aşağıdaki üyeler Surya isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    248
    Edilen Teşekkür 
     1,394
     Alınan Teşekkür  :  840
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

#REZ almayı unuttuk ya. Hayırlısı olsun şimdiden. (:

MaxiGamer
    R0bat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Haziran 2009
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    29
    Edilen Teşekkür 
     2
     Alınan Teşekkür  :  159
    R. Hali
    R0bat's: Shh

Sonunda.....

R0bat is Comig.

MaxiGamer
    nolimit65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Eylül 2009
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     92
     Alınan Teşekkür  :  93

Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerlendirilecek, bir kez yazılan şeyleri tekrar yazmasak aradaki diğer önerileri ayıklamamız daha kolay olacaktır. Yukarda da yazılmıştı bu.

Teşekkürler.
    Yanlış anlaşılmayacaksam birşey söylemek istiyorum.
    Sanırım bundan önceki bp bünyesinde kurulan serverların birinde ''GM'' bazı oyunculara tl ile item satışı yapmıştı.
    Buna istinaden oyun yönetiminde,item üretmede ve oyun içi yönetimde sadece tek 1 kişimi yetkili olacaktır yoksa bu tür erişimlere senin dışında başkasının bir erişim yetkisi olacakmıdır ?

Genel Yönetici
    Gravity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Nisan 2009
    Oyun
    BlackPearl
    Konular 
    123
    Edilen Teşekkür 
     672
     Alınan Teşekkür  :  1,337
    R. Hali
    Gravity's: HaHa

Alıntı Terk-i Diyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılların tecrübesi bu serverda konuşmuş şimdiden hayırlı olsun. Saldırıların da önünr geçildiğinde bu serverın çok uzun soluklu olacağına inanıyorum.
    Basliyormuyuz komutanim

Toplam 18 Sayfadan 1. Sayfa 12311 Sonuncu