AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

MaxiGamer
    asdf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     26
     Alınan Teşekkür  :  104
    R. Hali
    asdf77's: Hacker

Silkroad Online 140 Cap Güncellemesi (27.03.2018)

Bir saat önce facebookta dolaşırken tesadüfen salı günü 140 cap güncellemesi gelceğini gördüm.İsro'yu 12d güncellemeleri gelince bırakmıştım.Oynayan arkadaşlar haberiniz olsun %90 bu artık son level updatesi olacak.Ve sonra serverler muhtemelen 2-3 defa daha birleşe birleşe bir efsane son bulacak.

Hello, this is Silkroad Online.

Lv.140 will be updated in Silkroad-R on Mar 27th.

We would like to ask your many participation.

[Update List]

1. Level Cap Open

- Character Lv. 140
    - Extend Skill Lv.

2. New Map and Monsters

- Shambhala Shore
    - New monsters in Shambhala Shore
    - Ice Temple (131~135Lv)
    - Fire Temple (136~140Lv)

3. How to enter

- Can enter through NPC(Mortifying Monk) of Taklamakan
    - Location of Shambhala Shore

We hope that many of you will participate.
    Mesaj asdf77 tarafından (26 Mart 2018 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.

Engineer
    Nursis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    23 Ağustos 2010
    Oyun
    CS:GO - Blade & Soul
    Konular 
    61
    Edilen Teşekkür 
     250
     Alınan Teşekkür  :  1,110
    R. Hali
    Nursis's: Cool

Vay be, senelerce 140Cap olacağını ve burada son bulacağını bende duymuştum. Gerçekten de 140 Cap'a yükseltiyorlar. Bir efsanenin bitişini görecek olmak biraz tuhaf ama güzel hissettiriyor...

MaxiGamer
    3x1L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Kasım 2015
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     28
     Alınan Teşekkür  :  57
    R. Hali
    3x1L's: Hallucinating

Kardeşim biz Legend 5 veya 6 da arap ırkının geleceğinide duyduk adamlar mis gibi para kazanıyor neden oyunu kapatsınlar server düşürürler maximum aralardada 80 cap eski tat diye çıkarlar piyasaya merak etmeyin

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Alıntı 3x1L Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim biz Legend 5 veya 6 da arap ırkının geleceğinide duyduk adamlar mis gibi para kazanıyor neden oyunu kapatsınlar server düşürürler maximum aralardada 80 cap eski tat diye çıkarlar piyasaya merak etmeyin
    bu tür firmalar anlaşmalı firmalar genelde oyunları yaparken sonlarınıda hazırlayıp yapıyorlar.Hatırlarsanız goldbotlara önlem almak için 140 level mobsları town önlerine koymuşlardı.Bu mobsların 140 olmasının sebebi kesilememe ve en güçlü yaratık olmasıydı

- - - Güncellendi - - -

Alıntı Nursis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be, senelerce 140Cap olacağını ve burada son bulacağını bende duymuştum. Gerçekten de 140 Cap'a yükseltiyorlar. Bir efsanenin bitişini görecek olmak biraz tuhaf ama güzel hissettiriyor...
    tek umudum isro artık kapanacağını duyurduktan sonra eski dosyaları steam'e veya başka bir firmaya satmaları özellikle steam istiyorum çünkü steamde bot olmaz eski dosyalarla 70 captan başlayan outpostlu bir sistem hayalim.

5. Aşağıdaki 2 üye asdf77 isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    janus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    24 Mart 2018
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Alıntı 3x1L Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyunun başından beri ne zaman arap ırkı gelecek diye beklerdik SRO secret sayfası vardı sürekli orayı takip ederdik

- - - Güncellendi - - -

Alıntı asdf77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tür firmalar anlaşmalı firmalar genelde oyunları yaparken sonlarınıda hazırlayıp yapıyorlar.Hatırlarsanız goldbotlara önlem almak için 140 level mobsları town önlerine koymuşlardı.Bu mobsların 140 olmasının sebebi kesilememe ve en güçlü yaratık olmasıydı

- - - Güncellendi - - -

tek umudum isro artık kapanacağını duyurduktan sonra eski dosyaları steam'e veya başka bir firmaya satmaları özellikle steam istiyorum çünkü steamde bot olmaz eski dosyalarla 70 captan başlayan outpostlu bir sistem hayalim.
    Hocam 140 olmasının sebebiyle bi alakası yok 1 lv moba full stat verip yine tek attırabilir ve kesilmesini engelleyebilirdi. Millet oturup uğraşmasın diye 140 Lvl yapmışlardır.

- - - Güncellendi - - -

Adamlara geçen destek'ten ticket gönderdim. SRO oyuncularınızı Private sunuculara kaçırdınız herkes sürekli server değiştirmekten sıkılmış durumda. Açın old SRO şeklinde bi sunucu 90 cap açık duracağınıza dedim. Adamlar halen önceliğimiz bot problemi ve server sağlamlaştırma vs diyor. Olum oyuncu kalmadı daha ne server ile bot ile uğraşıyorsunuz. Aç 80 Cap 2-3 server OLD SRO tarzında eski sistem ile server dolup taşar diyorum bunu üst birimlere ileteceğiz diyor.

MaxiGamer
    WaNHeLSiNG35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Şubat 2018
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  4
    R. Hali
    WaNHeLSiNG35's: Fine

Vay bee bende hep oyunun 140 lv'de son bulacağını duyardım ancak buda arap ırkı hikayesi gibi şehir efsanesi olabilir. Adamlar para kazanıyor oyunu kapatmazlar 145'i bile görebiliriz bence ilerleyen yıllarda. 2007 yılında başlamıştım bende oyuna orta okul son sınıftaydım. Tibet serverinde oynamıştım. Sonra Eldorado. Çok güzel zamanlardı. Ama oyunun pay2win olma yolunda ilerlediğini görünce arkadaşlarla birlikte bıraktık oynamadık. Oyunun tamam artık bitti dediğimiz noktaya geldiğinde bile bir ırk güncellemesi oyunu tekrar canlandırabilir. Veya Aeolus Xian Hestia gibi sonradan açtıkları serverler gibi 80 cap veya 90 cap gibi serverler açarak player kazanabilirler. Ama tabi bu serverlerin old sistem olması gerekir. Bakalım bu efsane 140 ile son mu bulacak yoksa üzerine koyarak devam mı edecek. Merakla takip ediyorum.

MaxiGamer
    CalypsOo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Şubat 2010
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     445
     Alınan Teşekkür  :  157
    R. Hali
    CalypsOo's: Uyuşuk

Alıntı asdf77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oynayan arkadaşlar haberiniz olsun %90 bu artık son level updatesi olacak.Ve sonra serverler muhtemelen 2-3 defa daha birleşe birleşe bir efsane son bulacak
    %90 yanılıyorsun paşam. Senin silkroad mitolojisinden haberin var mı?
    Gelmesi gereken daha tonla bölge ve ırk var. Artık gelirde biz görür müyüz o zamanları bilemem fakat, clean vsro dblerinde bile 20'dgye kadar ekli ve bunlar test dbsi.
    Bu oyunu gözünüzde bir çırpıda öldü bitti efsane yok oluyor diye öldürmeyin. Daha alacağı çok yol var.

9. Aşağıdaki üyeler CalypsOo isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    JezeBeeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Eylül 2011
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     110
     Alınan Teşekkür  :  225
    R. Hali
    JezeBeeL's: Homesick

grafiklerde iyileştirmeye gidilebilir bence

11. Aşağıdaki üyeler JezeBeeL isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    genno54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    30 Ekim 2015
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     2
     Alınan Teşekkür  :  0
    R. Hali
    genno54's: Devilish

Alıntı JezeBeeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grafiklerde iyileştirmeye gidilebilir bence
    grafikler su haliylede iyi aslinda biraz daha iyi olabilir gerekli bisey

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    ArcheAge & ArcheRage
    Konular 
    38
    Edilen Teşekkür 
     33
     Alınan Teşekkür  :  68
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Grafikleri hem kendi zamanında çıkış yapmış oyunlardan hemde şuan ki bir çok oyundan daha güzel, daha mükemmel. 140 cap, eskiden level upgrade geleceği zaman okula gitmezdik, internet kafede ( Özellikle Silkroad Online cafelerinde ) 20-25 kişi beklerdik, check bitiminde güncelleme atar acaba oyuna ne özellik geldi diye her yeri gezerdik Ne günlerdi, şimdi 140 cap upgrade gelmiş, peh Hiçbir heyecanı yok, tüylerimi diken diken eden bir duygu yok. Ama hala daha hastaları oynuyor iSRO ve eminim bu bahsettiğim duyguları yaşıyordur. Ama o oyundan zevk alanlar yabancı uyruklular, paraları yetiyor her itemi almaya, bizim kurumuza göre çok pahalılaştı oyun. Keşke bize göre dolar yükselmeyip, oyunu çok aşırı derecede oyuncu bırakmadan oynamaya devam edilseydi. Ama iş işten geçti.

Sistemleri kime göre neye göre kötü bilinmez ama oyuncu azlığından, aktivitelerine çok az insan katıldığından defalarca denememe rağmen, oynanmıyor oyun. Oyuncu koşuşturmuyor etrafta, leveline göre olsun, etkinliklere göre olsun, o eski popülasyon, o eski kalabalık yok. Bu yüzden oynamıyor bir çok insan, hem maddi hem manevi eksiklikler yüzünden. Yoksa güzelim Silkroad Online neden oynanmasın ? Bunları hiç düşünmüyorlar iSRO geliştiricileri. Keşke düşünseler.

14. Aşağıdaki üyeler jWAiN isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    27 Şubat 2010
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     445
    R. Hali

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sistemleri kime göre neye göre kötü bilinmez ama oyuncu azlığından, aktivitelerine çok az insan katıldığından defalarca denememe rağmen, oynanmıyor oyun. Oyuncu koşuşturmuyor etrafta, leveline göre olsun, etkinliklere göre olsun, o eski popülasyon, o eski kalabalık yok. Bu yüzden oynamıyor bir çok insan, hem maddi hem manevi eksiklikler yüzünden. Yoksa güzelim Silkroad Online neden oynanmasın ? Bunları hiç düşünmüyorlar iSRO geliştiricileri. Keşke düşünseler.
    Oyuncu azlığı yok. Olay tamamen milletin oyuna olan üşengeçliği. Alıştılar çünkü dandik privateler de herşeyi çok kolay elde edip keyif yapmaya. Resmi oyun hiç bir zaman öyle olmadığı için oyunu bırakıp başlamak istemeyenlerin sarıldığı bir laftır oyuncu yok demek.
    Şu an resmi isro ve silkrod-r deki 9 server toplamı 31,5k oyuncu yapıyor serverlerin hepsi full olduğu zaman. Her sunucu kapasitesi 3,500 olarak hesaplarsan.
    Mesaj CalypsOo tarafından (25 Mart 2018 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.

16. Aşağıdaki 3 üye CalypsOo isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Necromancer
    jWAiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2011
    Oyun
    ArcheAge & ArcheRage
    Konular 
    38
    Edilen Teşekkür 
     33
     Alınan Teşekkür  :  68
    R. Hali
    jWAiN's: Dead

Alıntı CalypsOo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyuncu azlığı yok. Olay tamamen milletin oyuna olan üşengeçliği. Alıştılar çünkü dandik privateler de herşeyi çok kolay elde edip keyif yapmaya. Resmi oyun hiç bir zaman öyle olmadığı için oyunu bırakıp başlamak istemeyenlerin sarıldığı bir laftır oyuncu yok demek.
    Şu an resmi isro ve silkrod-r deki 9 server toplamı 31,5k oyuncu yapıyor serverlerin hepsi full olduğu zaman. Her sunucu kapasitesi 3,500 olarak hesaplarsan.
    Ben bireysel oyunculardan bahsediyorum, tek bir adamın 2 parti en az karakteri var. Bu ortalama değer, her oyuncuda yok ama o kadar çok karakteri var ki bir insanın, ben oyun içindeki karakter sayısından değil oyuncu sayısından bahsediyorum. Hepsi monoton karakterlerin niye, eee bot çünkü ? Hotan spawn noktası, semer spawn noktası bot, kasılma alanları bot. Sen inanıyor musun her bir karakterde oyuncu var ? Ben oyuncu azlığı derken bunu kastediyorum, biraz mantık yürütürsen. Savaşlarda bile arkasında 1 parti buff charı var şimdi böyle düşünürsek guild limit 50 olsa, 3 union var diyelim, 1 guildde taş patlasa 15 kişi oynuyor, toplam savaşa giren 3 guild yani 1 unionda 45-50 kişi var. Bir kale savaşa giren toplam 3 union var desek, 150 kişi. Bu sayı her kalede aynı olmayacak. Toplam 4 kale var desek, 600 kişi. Server 3500 kişilik desek, oyuncu gerçekten azmış değil mi ? Girmeyenleri falanda düşünürsek. Yani serverdaki kalabalık inkar edelimez, bot karakterleri. Oyunda hangi etkinlikler, hangi görevler var çok fazla bilemiyorum ne yazık ki, bunlara katılan oyuncu sayısı ne kadar ki ? Yani bariz belli oyuncu sayısının az olduğu. Sana örnek vereyim, kaldığım yurtta 2 parti karakteri 7/24 botta olan bir çocuk var, 2 sene önce tanışmıştım. Yani insanlar oynamıyor oyunu, botlar oynuyor %60 a yakın bot var 1 serverda. Tabi abartılı rakamlarda olabilir, belki az da söylemişizdir ama gözlemlediğim bu. Bende oynadım evet Hestia'da, ilk açıldığı gün. O server yeni, orada bireysellik, oyunculuk diğer serverlara göre daha ön planda, daha taze yani. Ama onun sonu da diğer serverlar gibi olacak. Şuan Hestia da bot oranı %20 ise, ilerleyen zamanalarda %50 yi bulur, rahatlıkla. Oyunculuk azalacak.

Ama tabi ki de oynamak isterim iSRO, zaman yok benim için ve ayrıca gereksiz pahalı geliyor. Zenginler oynar, onlara lafım yok. Onlar kıyamete kadar oynayacaktır oyunda, zaten bir çoğunun 2li 3lü parti karakterleri var. Seneler geçiyor, senelere vurduğumuz zaman biz oyuncular yıpranıyor, duygu bakımından eskiye nazaran şuan zevksiz. Sebebi en küçük ayrıntısına kadar hepimizin söylediği sorunlar olabilir, belki hepsi, belki 1-2 tanesidir, bu sorunun ana kaynağı. Bilemiyorum, ama herkesin dilinde olan eski sistemin gidip, yeni sistemin gelmesi ile oyuncu kaybetmiş iSRO. Bakıyorum evet, büyük oyuncu kaybetti o zaman. İnkar edilir mi ? Edilemez, çünkü bence de o zaman öyle bir upgrade yaptı ki, oyuncular ne olduysa beğenmedi bu özelliği. Taaa kaç sene önce öngörü yapıp bıraktılar. Görüyoruz iSRO halini şuan. Keşke o kalabalık kitle o bırakan oyuncular bırakmasaydı o zaman da görseydik oyunu şuan, belki iyi konumda olabilirdi, belki de olamazdı, yine aynen kötü durumuna devam ederdi. Ben hiç görmedim, iSRO oyununa oyuncu çekebilmek için anket yapanı ? Siz gördünüz mü ? Madem şikayet ediyoruz, ben dahil, niye yapmadık anket ? Neden toplamadık gidenleri geri ? Neden sadece private server reklamları yapıldı. Herkesde suç var galiba.
    Mesaj jWAiN tarafından (25 Mart 2018 Saat 17:09 ) değiştirilmiştir.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    27 Şubat 2010
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     445
    R. Hali

Alıntı jWAiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Girmeyenleri falanda düşünürsek. Yani serverdaki kalabalık inkar edelimez, bot karakterleri. Oyunda hangi etkinlikler, hangi görevler var çok fazla bilemiyorum ne yazık ki, bunlara katılan oyuncu sayısı ne kadar ki ?
    Hacım sen joymaxın muhasebecisi değilsin. Kaç oyuncu oyunu oynamış kaç oyuncu oyunu bırakmış hemen oyunu geri kurtaralım kafasından önce bir kurtul.
    Sen bir oyuncusun gönlün oynamak isterse girersin ne pahasına olursa olsun.
    Sorunumuz şu ''eski zevki ve heyacanı yok'' bunda hemfikiriz. 2005 çıkışlı bir oyununu 15 yılı devirmesi bile bir mucize bence.
    Oyunu oynayan bir çok kullanıcı görevlerle fazla uğraşmaz dediğin gibi partisini kurar pvpsini yapar keyfine bakar. Genel oyuncu keyfi derdinde.. kimisi de var oyunun senaryosuna düşkün olup görev kovalayan.

Private serverlerin niye bu kadar reklamı döndü biliyor musun milletin bir hayali vardı ''keşke benimde gm olduğum bir serverim olsa'' bu düşünceyle private serverler dallandı budaklandı. Kimisi işini resmiyetteki gibi ilerletmeyi denedi kimisi ise 1 hafta zor dayanan oyunu açıp kapadı milleti hem resmi oyundan soğuttular hemde farklı oyunlara yönelmesine olanak sağladılar.

Silkroad'ı bırakan oyuncuların bir çoğu ya csgo, yada lol oynayan kişiler haline geldiler. Çünkü seninde söylediğin gibi eski aradıkları zevki bulamaz oldular.

Diyeceğim şu oynamak istiyorsan ne oyuncu sayısına bakıyorsun nede oyunun doluluğu boşluğuna. Bir çok arkadaşım var her ay 200 liradan fazla silk alıp oyuna devam eden.. bazen soruyorum delimisin eski bir oyuna her ay o kadar para verilir mi diye aldığım cevap şu hiç bir şey verdiği tadı vermiyor diyor geçiyor.

Ben pek bir şey yapamadım bir şeyler yapmaya çalışanı görmüştüm. @BurakYogun diye bir arkadaş vardı görevleri yapıp internete atıyor bir nebzede olsa oyuna oyuncu çekme milleti resmi oyuna yönlendirmek için. Az önce bakındım bu mesajın üstüne de hala çabalıyor gibi gözüküyor.

19. Aşağıdaki üyeler CalypsOo isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    07 Eylül 2010
    Konular 
    26
    Edilen Teşekkür 
     26
    R. Hali

Arkadaşlar silkroad online serverleri birleşe birleşe bitecek artık bunu kafanıza yerleştirin.Hestai xian falan bunlar son çırpınışlar isro şuan sadece zenginlerin oyununa dönmüş durumda yani pay2win.2005'den beri 140 da biteceği söyleniyor arkadaşlar bir düşünün bu oyunu 180-190 level kadar gittiğini sizce kasmak mümkün olabilir? Hayır tabi ki. Adam diyor ki bot problemiyle uğraşıyoruz.Kardeşim siz dalga mı geçmiyorsunuz insanlarla 15 yıldır bot problemi ile uğraşıp sürekli her güncellemede kasmanın 10 level kasmanın aylar aldığı güncellemeler getiriyorsunuz.

- - - Güncellendi - - -

Bide silkroadın geleceği dair planları olduğunu düşünmüyorum geleceğe dair planları olsa grafiklerimi gümümüz şartlarında iyileştirmeye giderler.Hatırlarsanız sro ilk çıktığında 2. Clienti açabilen çok az bilgisayar vardı.Silkroad bu döviz kuruyla ülkemeizde oynanmaz.Bizim tek hatamız Silkroad oyuncuları olarak ortak bir noktada buluşup bir tepki gösteremiyoruz.Sesimizi duyuramıyoruz.Bakım KO ya adamlar uğraştılar istediler steame getirdiler.Silkroad oyuncularınında bunu yapıp eski fileslerele bir steamde bot olmayacağından dolayı play2win şeklinde getirilmeli , bu bizim elimizde

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşım dalga mı geçiyorsunuz gözünüzü seveyim , Silkroad 7-8 sene önceki kapanan ulusal Srolar ile inanılmaz bir oyuncu kitlesi vardı.Şimdi herkes 1-2 PT Çarla oynuyor Olmaz öyle.Ha sende yap diyorsan 1 PT Çarı mirorda bile kasmak için bile set gerekiyordu 120 Çapta şimdi nasıldır allah bilir.Dolar 4 Euro 5 Benzin 6 lira İsronun değeri şuan 0 lira l

MaxiGamer

K. Tarihi 
    27 Şubat 2010
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     445
    R. Hali

@asdf77 sen böyle düşünmeye devam et denecek bir şey yok.

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu