AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page MaxiGame Official Discord Channer Youtube Official Page TR Dil En Dil

Anket: MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    556
    Edilen Teşekkür 
     4,977
     Alınan Teşekkür  :  10,524
    R. Hali
    Deepblue's: Cool

MaxiGame vBulletin 5x Sürümüne Yükseltilsin mi?

Merhaba arkadaşlar,

Forumumuzda yıllar içerisinde vBulletin 3x ve sonrasında güncelleyerek halen kullandığımız 4x sürümüne geçiş yapıldı. vBulletin 5 sürümü uzun bir süre önce yayınlandı ancak eklenti desteğinin az olması sebebi ile sürüme yükseltmemiştim. Şuan vBulletin 5 sürümü gelişti ve kullanılabilir hale geldi diye düşünüyorum ancak buna geçişi yapıp yapmamakta kararsızım.

Bu geçişi yaptığımızda forumumuzda görünüm başta olmak üzere birçok şey değişecektir. Tekrar bir tema bulup kendimize zaman içerisinde düzenleriz ancak şuanki görünüme kavuşmamız pek mümkün olmayacaktır. vBulletin 5 in avantajları daha hızlı, daha fazla özelliği olması ve mobil cihazlar ile tam uyumlu olması.

Bu büyük değişikliğe karar vermeden siz değerli aile fertlerinin de görüşlerini almak istiyorum çünkü sizin görüşleriniz bu kararı almamda belirleyi olacaktır.

vBulletin 5x sürümünün genel görünümü şu şekilde : http://www.vbulletin.com/forum/

Tabi bu varsayılan default hâli biz bunun üzerinde düzenlemeler yapacağız kendimize göre.

Bu da şuan kullandığımız 4x sürümünün varsayılan hâli: http://www.bluepearl-skins.com/vBulletin4/?styleid=151

Gördüğünüz gibi düzenlendikten sonra ne hâle geldi

Şimdiden teşekkürler.

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    GrimmjowJJ
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     43
     Alınan Teşekkür  :  330
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

Evet olarak oy kullandım daha sonra örnek temaya baktım ve onay verdiğime pişman oldum site SMF olsa daha iyi olur x5 sürümü bildiğin SMF kopyası olmuş hiç hoş görünmüyor ne kadar düzenlenirse düzenlensin hiç hoş görünmeyecektir. Bu şekilde devam edilmeli

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    556
    Edilen Teşekkür 
     4,977
    R. Hali

SMF ücretsiz bir forum sistemi ve vBulletin kadar gelişmiş değil. SMF veya başka bir forum sistemi seçeneklerimiz arasında yer almıyor. Lütfen sadece vBulletin 5x. sürümüne geçiş konusunda görüş belirtiniz.

Genel Görevli
    onurgs59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    19 Haziran 2009
    Konular 
    77
    Edilen Teşekkür 
     105
     Alınan Teşekkür  :  561

Şuanki sürüm yanlış bilmiyorsam 4.x lerde abi. 5.x sürümüne baktığımda pek bir yenilik yok görüntü açısından da şuanki durumdan daha kötü bence ve insanın gözünde olan bi alışkanlık da var. Genel olarak da bakacak olursak 3.x sürümler bile hala kullanılıyor. Bence bu halde kalması iyi olur şuan için.

MaxiGamer
    Satisfaction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mart 2010
    Oyun
    Watch Dogs - H1Z1
    Konular 
    102
    Edilen Teşekkür 
     367
    R. Hali
    Satisfaction's: Horny

Bence yükseltilsin yenilik her zaman iyidir görüşümce

Atıldı
    wien32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    09 Ocak 2015
    Oyun
    Silkroad, Silkroad-R
    Konular 
    120
    Edilen Teşekkür 
     60
     Alınan Teşekkür  :  234
    R. Hali
    wien32's: Happy

vBullettin 5.x e geçilmesi tarafındayım çünkü eski sürümde güvenlik açıkları var bildiğim kadarıyla ve her forum gibi bizimde bir yeniliğe ihtiyacımız var bir aksiyona, yeni bir görünüşe, Yeni bir MaxiGame' e evet diyorum.

Seçim Konuşması Gibi oldu ama neyse

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    GrimmjowJJ
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     43
     Alınan Teşekkür  :  330
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

Bu şekilde devam edilmeli gerektiğini belirttim hocam yani x5 sürümü olacaksa olmasın SMF olsun daha iyi dedim site SMF olsun demedim başta belirttiğim gibi bu şekilde devam edilmeli x5 sürümü bir e bir bildiğiniz SMF gibi duruyor hiç göze hoş gelmiyor

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    556
    Edilen Teşekkür 
     4,977
    R. Hali

Alıntı onurgs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanki sürüm yanlış bilmiyorsam 4.x lerde abi. 5.x sürümüne baktığımda pek bir yenilik yok görüntü açısından da şuanki durumdan daha kötü bence ve insanın gözünde olan bi alışkanlık da var. Genel olarak da bakacak olursak 3.x sürümler bile hala kullanılıyor. Bence bu halde kalması iyi olur şuan için.
    Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.

Genel Görevli

K. Tarihi 
    19 Haziran 2009
    Konular 
    77
    Edilen Teşekkür 
     105

Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim geçmek istememin en büyük sebebi 5x sürümünün full mobil uyumlu olması. Malum mobil yaygınlaşıyor ve pc lere ilgi azalıyor. Forumumuza tapatalk ile girilebiliyor ama 5x sürümünde tapatalka da gerek yok kendiliğinden mobil desteği var.
    Orasını düşününce mantıklı abi ama ben mobilden girince de tapatalk olmadan giriyorum yine bu şekilde sorun yaşamıyorum. Bir de tapatalk ile girilince zaten sorun olmuyor. Bu sürüme mobil hal getirilebilir belki? Getirilmiyorsa da bence şuan geçmek için erken zaten mobil açıdan çok giren ve şikayet edeni görmedim forumumuzda.

~More Than Blue~

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    556
    Edilen Teşekkür 
     4,977
    R. Hali

Alıntı onurgs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orasını düşününce mantıklı abi ama ben mobilden girince de tapatalk olmadan giriyorum yine bu şekilde sorun yaşamıyorum. Bir de tapatalk ile girilince zaten sorun olmuyor. Bu sürüme mobil hal getirilebilir belki? Getirilmiyorsa da bence şuan geçmek için erken zaten mobil açıdan çok giren ve şikayet edeni görmedim forumumuzda.
    Bu sürümün mobil teması var en alttan seçilebiliyor ama çok kullanışlı değil. Daha kullanışlı hale getirmekte pek mümkün değil.

I Robot
    MaxiGame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    29 Kasım 2010
    Konular 
    270
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  3

Sanki şey gibi, 4x > 480p & 5x > 720p gibi. Daha net ve göze hoş geliyor. Bence yeni sürümüne geçilebilir, yenilik iyidir ve fazla hata ile karşılaşıcağımızı düşünmüyorum Ayrıca mobil için ise bence artık tema üretmeye fazla gerek yok, herkesin akıllı cep telefonu artık orjinal Masaüstü Siteyi Göster diyince çok rahat bir şekilde telefonu yan çevirerek görebiliyor ve kullanabiliyor.

MaxiGamer
    Mrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Ocak 2016
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     35
     Alınan Teşekkür  :  14
    R. Hali
    Mrx's: ??mar?k

Pek bi fark yok gibi gözüküyor ama yenilik iyidir

JackDaniels
    CottonCandy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Temmuz 2009
    Oyun
    SilkroadR Online
    Konular 
    136
    Edilen Teşekkür 
     451
     Alınan Teşekkür  :  648
    R. Hali
    CottonCandy's: Mashed

Abi bekle derim biraz daha biliyorsun nedenini

Genel Görevli

K. Tarihi 
    19 Haziran 2009
    Konular 
    77
    Edilen Teşekkür 
     105

Alıntı BlackStyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki şey gibi, 4x > 480p & 5x > 720p gibi. Daha net ve göze hoş geliyor. Bence yeni sürümüne geçilebilir, yenilik iyidir ve fazla hata ile karşılaşıcağımızı düşünmüyorum Ayrıca mobil için ise bence artık tema üretmeye fazla gerek yok, herkesin akıllı cep telefonu artık orjinal Masaüstü Siteyi Göster diyince çok rahat bir şekilde telefonu yan çevirerek görebiliyor ve kullanabiliyor.
    Mobil kısmında Hakana katılıyorum ama üst sürüm için beklemek uygun olur bence.

GRAFİKER
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    125
    Edilen Teşekkür 
     908
     Alınan Teşekkür  :  494
    R. Hali
    nevfell's: Cool

Alıntı JCarlsberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet olarak oy kullandım daha sonra örnek temaya baktım ve onay verdiğime pişman oldum site SMF olsa daha iyi olur x5 sürümü bildiğin SMF kopyası olmuş hiç hoş görünmüyor ne kadar düzenlenirse düzenlensin hiç hoş görünmeyecektir. Bu şekilde devam edilmeli
    Smf ücretsiz forum bukadar gelişmiş tema seçenekleri yok Vbulletin gibi datebaseye yüklenmesede +500 kişi sitede olsun phpmyadminde sanki datebase import ediyormuşsun gibi forum kendinden geçiyor. Vbulletin herzaman iyidir forum çevirilcek olsa xenforo derdim ama vbulletin x5 de modlarda sorunlar var bence şuan benim görüşüm gerek yok..

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu