AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil


 1. #1
  MaxiGamer
  Hato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Aralık 2016
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   3
   Alınan Teşekkür  :  4

  Ruby – Elmaslar sonsuza kadar var! / 100 cap / Sadece Ch / Joba Dayalı bir server

  NOTerver Sahibi veya Yetkilisi değilim Türkler için destek oyuncusuyum.  Ruby hakkında.
  Size mümkün olan en iyi oyun hizmetini sunmak için buradayız. Şu anda oynanılabilecek bir 100 cap sunucusu bulunmamaktadır bu yüzden Silkroad’a bağlı ve onu gerçekten çok seven oyuncular olduğumuzdan , kendilerini size çok fazla eğlence imkanı sunmaya adayan çok deneyimli bir kadro ile çok profesyonel bir sunucu açacağız. Bu serverda gerçekten Silkroad’ın gerçek oynanışının tadına varacaksınız. Ruby , olgun kitleyle istikrarlı bir sunucudur. Bu serverda boş zamanlarınızda rahatlayıp , eğlenebileceksiniz. Size hakiki Silkroad içeriğini sunacağız , fakat bu bazı önemli değişikliklerin (örneğin; serverı daha eğlenceli hale getirecek yeni etkinlikler ve özelliklerin) olmayacağı anlamına gelmez.

  Ruby serverını nasıl görüyoruz ?
  Ruby’yi ilk düşündüğümüzde , olgun bir kitleyle ilerleyen istikrarlı bir sunucuyu düşündük. Fakat , bu günlerde oyuncuların ilgisini çekmek için hiç dokunulmamış / düzenlenmemiş bir server sunamazsınız. Oyuncuların ilgisini çekerken aynı zamanda yenilikçi olmamız ve sunucunun dengesini bozmayacak özellikler düşünmemiz gerekiyordu. Bu oldukça zor bir şey fakat bence Ruby ekibi bu işin altından oldukça başarılı bir şekilde kalktı. Silkroad nedir ? Sadece bir oyundur ve siz bunu zevk almak için oynamalısınız. Lag olan , sürekli bağlantınızın koptuğu ve Bug’larla dolu olan bir oyundan zevk alır mısınız ? Cevabınız kesinlikle HAYIR olacaktır. Biz bir servera ne kadar az özellik eklenirse , o serverda o kadar az bug olacağına inanıyoruz. Biz sadece sunucuda herhangi bir sorun yaratmayacağına emin olduğumuz özellikleri sunucuya ekledik.


  Hedefimiz.
  Bir çok silkroad aşığıyla dolu olan bir sunucu hedefliyoruz , çok derken gerçekten fazla. Silkroad private serverları arasında çekişme olduğundan bu yapılması zor bir şey fakat sunduğumuz uzmanca hazırlanmış içeriklerle en iyisini umuyoruz. Herkesin en iyi olma yolunda eşit olduğu bugsuz , sorunsuz ve istikrarlı bir server sunmak istiyoruz. Olgun kadrosuyla bir Play2Win serverı oyuncuları için en iyi kararları almakta oldukça iyidir.


  Katılmasını istediğimiz oyuncular !
  Çoğunlukla yeterince silkroad deneyimi olan olgun bir kitle istiyoruz. Herkesin birbirine yardım ettiği ve oyuncular ile GM kadrosunun aynı tarafta olduğu bir topluluk yaratmak istiyoruz. Siz değerli oyuncularımız ilk hatada kızarak oyunu terketmek yerine ekibimize destek ve sabrınızla yardım edebilmelisiniz. Şu ana kadar söylenenler size silkroad topluluğunu hatırlatmayacak fakat eğer hayata olumlu yönden bakmazsanız hayatınız boyuncu üzgün olursunuz. Her private sunucunun birkaç ayda kapanmasının sebebinin oyuncular olduğuna oldukça inanıyoruz. Bunun olmasının sebebi ise oyuncuların private sunucular açısından çok seçeneğinin olması ve bunun oyuncular üzerinde GM kadrosunu kontrol edebilecek ve onları tehdit edebileceklerini oluşturan düşünce tarzıdır. Gerçekten hepinizle ayrı ayrı arkadaş olmak istiyoruz, bizi sonuna kadar destekleyecek bir topluluk istiyoruz ve sizi zor işlerimizle ödüllendireceğiz , ayrıca size müthiş bir oyun kalitesi de sunacağız.


  Katılmasını istemediğimiz oyuncular !
  Bu konuda açık olmalıyız ki herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın. İlk problem çıktığında, oyunun sıkıcı olduğunu düşünen ve genel olarak herşey hakkında olumsuz yargılara sahip olan oyuncular bu sunucuda hoş karşılanmayacaktır. Bunun yerine , bize geri dönüt vererek ve genel olarak bize saygılı bir şekilde tepki göstererek ve sadece servera yardımcı olacak oyuncular olmalısınız. Bu yüzden , bu şekilde davranamayacağınızı düşünüyorsanız , Ruby’ye katılmamanızı öneririz.  Bağış(Silk çekimi) sistemi oyunun başlangıcında kapalı olacak.
  Sunucunun bugsuz ve istikrarlı bir şekilde ilerlediğinden emin olduktan sonra bağış sistemi açılacaktır. Hak etmedikçe sizden herhangi bir ücret almayacağız. Ayrıca bu 100 level olmakta herkese eşit şans vereceğinden, ilk günlerde serverı daha rekabetçi hale getirecektir.


  Açık beta testi. (28.12.2016)
  Kapalı betadaki sonuçlar tatmin edici olduğundan açık betayı başlatacağız. Bu aşamada sizler oyuna girip çeşitli şeyleri deneyebileceksiniz. Bu aşamanın kapalı beta kadar serverı geliştirme açısından etkili olmasını umuyoruz. Fakat çoğu kişinin bugları bulup bize iletmek yerine pvp yapıp genel olarak zevk almaya çalışacağından oldukça eminiz. Bu kullanışlı olabilir çünkü Pvp dengesi de test edilebilecektir. Ayrıca çok daha fazla oyuncu sunucuya bağlanacağından , herhangi bir bug ya da hatanın bulunma olasılığı da artacaktır. Açık beta bug olmadığından emin olduğumuzda ve akıcı bir oyun sunacağımızdan emin olduğumuzda bitirilecektir.


  Grand Opening(Büyük Açılış) = 13 OCAK
  Official website:

  Download:
  Coming Soon.

  Facebook page:

  Register
  İstediğiniz özellikleri seçin !
  Daha çok oyuncuyu tatmin etmek için yapmaya karar verdiğimiz yeni ve hiç görülmemiş birşeydir. Herkesi memnun edemeyeceğimizden eminiz fakat yine de çoğunluğun ilgi çekici ve eğlendirici olarak bulacağı bir sunucuyu sunmak isteriz. Ana problemimiz hangi özelliklerin orjinal olup aynı zamanda serverı daha ilgi çekici hale getireceği hakkında karar vermekti. Üzerinde uğraşılmamış bir serverı sunup ona orijinal demek çözüm değil. Bütün oyuncuların ilgisini çeken bir şey istedik , sadece orijinal severlerin değil. Bu yüzden size Ruby’de olmasını istediğiniz bazı özellikler için oylama hakkı veriyoruz. Yine de şunu aklınızın bir köşesine yazın, eski silkroad hissini bozabilecek özellikler tartışmaya açık olacaktır. Ayrıca bazı özellikler sonlandırılmış ve bunlar için oylama açılmayacaktır. (Ruby puan sistemi , Sox dropları , Level sınırı gibi ).
  Seçebileceğiniz her özelliğin altında VOTE yazan bir resim ya da düğme göreceksiniz ona tıklayarak oylamanın yapıldığı siteye ulaşacaksınız ve böylece ordan oyunuzu verebileceksiniz.


  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın
  JOBTAYKEN HWID Sınırı 1’dir.
  Bu ufak bir değişiklik olabilir ama oyun üzerinde ne kadar büyük bir etki yaratacağını hayal bile edemezsiniz.Kervan çekerken, Job cavede yaratık keserken job takıldığında bütün oyuncular 1 karakter fazla job takamayacaktır. Bu ne demek oluyor ? Sistemimizi kötüye kullanarak oyunu çökerten bot karakterlerinin olmayacağı anlamına geliyor. Herhangi bir botun kervan çektiğini göremeyeceksiniz, sadece aktif oyuncuları göreceksiniz. Ruby gerçekten joba dayalı bir sunucudur ve jobu korumamız bir şarttı.


  Reverse scrollu Job itemi/suiti üstünüzdeyken kullanılamaz.
  Silkroad’da sizi en çok sinirlendirecek şeylerden birisi bir hunter ya da hırsızı tam öldürecekken onun reverse scroll aracılığıyla kaçmasıdır. Bu problem nasıl çözülür? Basitçe , Reverse ve instant return scrollarını jobta kullanılamaz hale getirerek sorun çözülecektir. Böylece , daha akıcı ve eğlenceli job aktivitelerine hazır olun!


  JOB CAVE
  Joba dayalı bir sunucuda kesinlikle olması gereken bir özelliktir ve bizim de bunu kesinlikle eklememiz gerekti. Fakat sadece bir job cave eklemek yeterli olmazdı , çünkü bu sadece başka bir ölü/kullanılmayan job cave yaratırdı. Buranın aktif kullanılmasını sağlamak için birşeyler düşünmek istedik. Bu yüzden bütün mısır uniquelerini (Selket,Neith,Anubis,Isis,Haroeris,Seth) 100 cap’e uyarladık , bu uniqueleri tek başınıza öldürmeniz oldukça zordur ayrıca her jobun odalara girip uniquelere saldırabileceğini unutmayın bu yüzden uniqueler için savaşmanız gerekecek. Ek olarak job cave yaratıkları Ruby Sandığı almak için gerekli olan anahtarları düşürürler. Bu cavedeki bütün uniqueler 4 tane global , 4 tane reverse , 1 tane immortal stone , 4 adet 50 silk scroll ,15 Ruby Puanı & Rastgele 1 anahtar düşürür.


  Job tapınağı Ruby’nin çok önemli bir parçasıdır çünkü burası oyuncuların silk itemlerine ulaşmasına yardım ederek Ruby’yi daha çok emeğe dayalı hale getirir. Aynı zamanda bu tapınak büyük job savaşlarını da sunar.

  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın

  Job cavenin girişini daha uygun gördüğümüz bir yere taşıdık çünkü yeni yer kervan yolunun ortasındadır ve bu da demek oluyor ki Job caveye giderken güvende olmayacaksınız. Oraya gitmeniz için dahi savaşmanız gerekecek.  Job Cave Uniques.

  Job cavemizde 5 farklı unique olacaktır. Bunlar sizinde bildiğiniz mısır uniqueleridir. (Isis, Anubis, Neith, Selkis, Seth & Haroeris). Bu uniquelerin daha değerli ve rekabete ortam yaratmasını sağlamak için bu uniquelere bazı güzel itemler ekledik. Bu uniqueleri kestiğinizde aşağıdakiler drop olarak gelecektir:
  ⦁ 2~4 Global chatting.
  ⦁ 2~4 Reverse return scrolls.
  ⦁ 2~4 Hit scroll.
  ⦁ 2~4 Dodging scroll.
  ⦁ 2~4 Moving speed scroll.
  ⦁ 2~4 Trigger scroll.
  ⦁ Ruby crateyi almak için gereken anahtarlar.
  ⦁ %30 SOS item düşürme şansı.
  ⦁ Kesen kişiye 15 Ruby Puanı.  Özel Kervan Rotaları.
  3 farklı özel kervan yolu ekledik, aşağıda bu yollarla ilgili sorununuzun olmaması için demo videoları yaptık. Ruby gibi joba dayalı bir server oyunculara farklı rotalar kullanıp eğlenmesine izin veren özel kervan yolları olmadan var olamazdı. Yeni deneyimlere and eğlenceye hazır olun !

  [C]Jangan Kervan Rotası.  [C]Dowhang Kervan Rotası.  [C]Hotan Kervan Rotası.


  Yeni Job Suitleri.
  Arttırılmış STR-INT statlarıyla yeni job suitleri eklenmiştir. Bunları kullanmak için herhangi bir Job NPC’sinden Gold ile alabilirsiniz fakat takabilmek için belli bir job seviyesine ihtiyacınız olacak.


  5 farklı Job suiti vardır ve bunlar gittikçe artarak en son STR 5 & INT 5 statı verir.

  İlk üç sıradaki Thief,Trader,Hunter’lar için Rütbe&Karakter Efektleri.
  Her job türündeki ilk 3’e giren kişiler kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak rütbe ve karakter efektine sahip olacaktır. Ruby, joba dayalı bir sunucudur ve biz bunu desteklemek için her yolu geliştiriyoruz. Bana güvenin , bu rütbeler ve karakter efekleri bütün gün job yapmanıza değecek. Ayrıca bu rütbeler zerk kullanıldığında %15 ekstra hasar verecektir. Yani , zerk kullandığınızda bu rütbeler sahipseniz %200 hasar yerine , %215 hasar vereceksiniz.

  Thieves:
  1st: Vanquisher
  2nd: The Death Stalker
  3rd: Loremaster

  Hunters:
  1st: Guardian
  2nd: Warlord
  3rd: Gladiator

  Traders:
  1st: Peacekeeper
  2nd: Traveler
  3rd: Explorer

  Honor bufflar ve job katkıları.
  Ruby’de her jobta (Hunter , Trader , Thief için ayrı ayrı) ilk 5’e giren kişiler 4 tane honor buffu ve özel rütbe alacaktır. Honor ve job sıralamasında job levelini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Böylece , yapmanız gereken tek şey aktif olarak job yapmanız ve job seviyenizi arttırarak job sıralamasında daha yukarı çıkabilirsiniz. Ek olarak , sadece ilk 5 kişi honor bufflarını almayacak , bu honor sistemini orijinal Silkroad sistemindeki gibi yapmaya çalıştık. Yani şöyle olacak:

  -Her jobtaki ilk 5 kişi , 4 tane honor buff alacak.
  -Her jobtaki ilk 5 ila 10 sıralama arası , 3 tane honor buff alacak. (King buff hariç)
  -Her jobtaki ilk 10 ila 25 sıralama arası , 2 tane honor buff alacak. (King ve Gold buffları hariç)
  -Her jobtaki ilk 25 ila 40 sıralama arası , 1 tane honor buff alacak.( Sadece bronz honor buff)  Degree = 10 degree
  Level sınırı = 100
  Irklar = Sadece Chinese
  Mastery sınırı = 330


  Rateler.  Genel Değişiklikler.


  Başlangıç ekipmanları ve Oto ekipman sistemi.
  Eski silkroad tadına yakışacak bir şekilde yapılmıştır. Serverın en başında size bir sürü kullanışsız ekipmanlar ve diğer itemler vermek yerine sadece 500.000 SP ve genel itemleri vereceğiz. Oto ekipman sistemi moon +5 ve full blue ekipmanları size verecek ve böylece level atlamada sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ayrıca size 3 günlüğüne %100 hız veren bir buff ile oyuna başlayacaksınız.
  Yeni elixir efektleri.
  Elixirlere onları ayırt edebilmek için farklı parlamalar ekledik ve ayrıca bunlar onları gördüğünüzde sizde hiç görülmemiş bir etki yaratabilir.  Yeni kanat efektleri.
  Bazı müthiş kanat efektleri ekledik, bana inanın bunlar gerçekten muhteşem ötesi efektlerdir. Kanatlar sadece görünüş için vardır , size herhangi bir şekilde artı yada blue özellik vermezler. Bu kanatları Ruby Item Mall’da uygun silk fiyatlarına bulacaksınız. Serverın çok üstünde oynanmış gibi görünmemesi adına sadece 2 farklı renk kanatla başlayacağız. İleride yapılacak güncellemelerle daha farklı renkler gelecektir.  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Özel artı parlamaları.
  +1’den +10’a kadar normal isro parlamaları olmasına rağmen ,sizin daha yüksek artılara ulaşmanız için bir sebebiniz olması adına +11 ve +12 parlamalarını özelleştirmek istedik. İnanın +12 parlaması görüp göreceğiniz en iyi parlamadır.  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Model Değiştiriciler aktiftir.
  En çok bilinen modelleri oyuna ekledik böylece oyuncular istediği silah ya da kalkan görünümüne sahip olabilecek. Model değiştiriciler silk ile Item Mall ‘ dan alınabilecek.

  Avatarlar.
  Bir çok yeni avatar ekledik , bunları Item Mall ‘ da ya da Downhang şehrinde bulunan Avatar NPC’sinde bulabilirsiniz. Silkroadda icat edilen bütün avatarları ayrıca bizim severek seçtiğimiz birkaç özel avatarı oyuna ekledik.

  Guild başlangıç seviyesi.
  Bütün guildler kurulduğunda 5 level olarak açılacaktır , bununla birlikte bir guilddeki üyeler daha çabuk toplanabilecek ve guild özellikleri daha çabuk kullanılabilecektir.

  Geliştirilmiş kalıcı buff sistemi
  Bütün çinli karakter bufflarını kalıcı hale getirdik yani , oyundan çıktığınızda, öldüğünüzde ya da ışınlandığınızda bütün bufflarınız aktif halde olacaktır. Bu sistem sizin zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır çünkü bizde biliyoruz ki bütün buffları teker teker aktifleştirmek sıkıcı olabiliyor. Bizim bu sistemimiz gelişmiş seviyededir çünkü sadece en son seviyeye ulaşmış bufflar değil , bütün seviyelerdeki bufflar için bu sistem geçerlidir.

  BOT komutları.
  Size yararlı chat komutları sağlayacak BOT[System] adında bir bot olacaktır. Botu daha kullanışlı yapmak adına ileride ona daha fazla komut ekleyeceğimizi unutmayın.Komutlar aşağıdaki gibidir:
  /titles –Yazdığınızda sizin açtığınız bütün rütbeleri bot gösterecektir ve daha sonra bu listeden istediğiniz rütbeyi /set ve boşluk bırakarak rütbenin numrasını yazarak istediğiniz rütbeyi seçip kullanabileceksiniz.Örneğin; /set 1 gibi.
  /job – Yazdığınızda oyunu yeniden başlattıktan sonra alacağınız ödülü görebilirsiniz. Silkroadı yeniden başlatmadan önce kervanlardan ne kazandığınızı gösterir.Bu yüzden her kervan çektiğinizde oyunu kapatıp açmanıza gerek kalmayacak.Bu komutla ne kazandığınızı görebileceksiniz. Daha sonra toplu hepsini almak içinde oyunu yeniden başlatabileceksiniz.

  /limit –Yazdığınızda,Haftalık Ruby Puanı Sınırına ne kadar yakın olduğunuzu görebilirsiniz.Bu sistem sınırınız dolmadan daha ne kadar Ruby Puanı elde edebileceğinizi gösterir.


  Filtre kısıtlamalarımız.
  Geliştiricilerimizden birisi filtrelerde oldukça profesyoneldir ve bunu aşağıda yaptığımız kısıtlamaları kontrol ettiğinizde fark edeceksiniz.
  Battle Arena AFK belirleyicisi.(Bir oyuncunun AFK olduğunu tespit ettiğinde ona DC verir.)  ⦁ CTF ya da Battle Arena katılmak için 100 level olmalısınız.
  ⦁ CTF ya da Battle Arena’da res skillerini kullanamazsınız.
  ⦁ Alchemy’de yaratma(manufacture) kısmı kapatılmıştır.
  ⦁ Zerk bastığınızda Fellow Pete binemezsiniz. (Speed bugu engellemek için)
  ⦁ Petten şehirde inemeyeceksiniz.
  ⦁ Exit / Exchange / Stall bekleme süresi eklendi.
  ⦁ Job takılıyken Reverse kullanamazsınız.
  ⦁ Job takılıyken Instant Return Scroll kullanamazsınız.
  ⦁ Job takılıyken Fellow Pet açamazsınız.
  ⦁ Aynı anda sadece 1 karakter ile Job takabilirsiniz.
  ⦁ PK kapatılmıştır. ( DC verir.)
  ⦁ En yüksek artı değeri 12’dir. (+12)
  HWID limits.
  Eşit koşulları sağlamak için sunucuya olan erişimi kısıtlamamız gerekti. Her oyuncu 2 tane clienttan daha fazla açamayacaktır. Ruby’nin bot karakterleriyle dolu bir server olmasını istemeyiz. Bu sebepten dolayı , PC başına 2 limit koyan geliştirilmiş bir HWID limit sistemi yaptık ve birileri tarafından aşılması durumunda ise onu güncelleştirmeye açığız ve istekliyiz. Ek olarak, job yaparken HWID limit 1 geçerlidir , bunun sebebi ise hilecileri önlemektir ve HWID limit kale savaşlarındada 1 olacaktır , bunun sebebi de daha eşit ve kaliteli bir Kale savaşı sunabilmektir.


  Normal HWID limit (2)
  Jobbing HWID limit (1)
  Kale Savaşı HWID limit (1)
  CTF/BA HWID limit (1)


  Reverse and Global cooldowns
  Global chatting’e 20 saniyelik bir süre eklendi. Özellikle,globallerin çılgınca kullanıldığı zamanlarda onları okumaya çalışmak gerçekten sinirlendirici ve kafa karıştırıcı değil mi ? Apaçık , bir cooldown süresi gerekliydi. Reverse scroll’a da 60 saniyelik bir cooldown eklendi , bununla birlikte bir uniqueyi hep aynı kişinin kesmemesi amaçlanıyor.


  Yeni Ruby NPC’leri
  Ziyaret ederseniz sizin için iyi olacak birkaç tane NPC ekledik. Ana şehrimiz Downhang’tır.(Bütün yeni NPC’ler oradadır.) 4 Tane yeni NPC bulunmaktadır. Bunlar; Title NPC (silk ile alınabilen çeşitli rütbeler satar) , Ruby Special NPC(Ruby puanı ve roc dağı anahtarı karşılığında itemler satılır),Sox NPC (bütün moon itemler Ruby Puanı karşılığında burada satılır.) Son olarak Avatar NPC ( Çeşitli avatarları silk karşığında satar.)

  Kale savaşı hakkında.
  2 tane kalenin açık olması gerektiğini düşünüyoruz ve bunlar Constantine&Hotan kaleleri olacaktır. Böylece bütün guildlerin bir kaleyi almak için şansı olacak. Fakat bununla ilgili oylamaya katılabilirsiniz.
  Haftalık Kale Savaşı zamanı : 20:30 (Server zamanına göre) Pazar günleri.


  Dengeleme amaçlı değişiklikler.
  Bildiğiniz üzere 100 cap çin serverları zaten oldukça dengelidir bu yüzden çok bir şey değiştirmemize gerek kalmadı. Tüm yaptığımız :
  - Force – Cure skillerine 10 saniye bekleme süresi eklendi
  - Self Heal Series skillerine 8 saniye bekleme süresi eklendi.
  - Heal Series skillerine 9 saniye bekleme süresi eklendi.
  - Rebirth Art Series (Res skilllerine) 13 saniye bekleme süresi eklendi.
  - Snow shield açmanız için belli miktarda INT stat gerekmektedir.
  - Force debufflarının hepsinin olasılığı %55’e düşürülmüştür.

  Snow'a 260 int sınırı getirildi.  Silk itemleri denegelendi.
  Gerçek şu ki bir private server Item Mall sayesinde ayakta kalabilmektedir. Bu inkar edilemez bir şey fakat Item Mall’daki bazı itemleri oyunun içerisinde çok büyük etkilere sahip olabiliyor ve oyunun dengesini bozabiliyor. Premium, Devil ve Avatarlar bu 3 item çok büyük fark yaratabilir.Daha dengeli bir oyun sağlamak için bunlardaki statları ve yüzdeleri biraz düşürmeye odaklandık. Öte yandan , bu itemlerin yarattığı fark elbette tamamen kapatılamaz fakat konuyu okudukça Premium , Devil ve Avatar’ları elde etmenin farklı yollarını bulacaksınız. Ve statları düşürülmüş itemlerden bahsetmiyorum burada!


  - Damage increase & absorption scrolls [10%’a düşürüldü].
  - Resurrection scrolls [Kaldırıldı].
  - HP & MP increase [Kaldırıldı].
  - Ruby premium [10%’a düşürüldü].
  - Normal premium [5%’e düşürüldü].
  - Devil spirit [10% physical & magical damage artışına ve 5% HP & MP artışına düşürüldü].
  - Astral stones [Kaldırıldı]


  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Özel Ruby Itemlerı ITEM MALL’a eklendi.
  Item Mall’da ekstra olarak Ruby Special seçeneği eklenmiştir. Burada birçok yararlı scroll bulacaksınız. Bunları silkle satın alabilirsiniz. Scrollar resimlerde gösterilmiştir.
  Guild / Union limitleri
  Serverdaki guild ve union limitlerinin sayılarını düşürerek serverda daha çok guildin açılmasına ve daha çok birliğin kurulmasını sağladık. Bu da ,genel olarak serverı ve kale savaşlarını daha rekabetçi ve eğlenceli hale getirecektir.


  Guild limit: 32 Players.
  Union limit: 2 guilds.

  Bütün guild üyeleri için Union Chatting Açık Olacaktır.
  Guild masterları artık bütün guild üyelerine union yetkisi verebilecek. Guild ve union limitleri isrodan çok daha düşük olduğu için union chatine sınır koymanın bir mantığı yoktu. Her guildde 32 kişi ve her unionda 2 guildin olduğu oyunumuzda union chattingte spam olmayacağından eminiz ve bütün guild üyeleri union chate erişebilecek.


  Fellow petler.
  Bütün fellow petler Item Mall’a eklenmiştir. Fellow petleri kullanmak çok eğlenceli ve onlara sahip olmamak kötü olurdu. Fakat fellow petlerin hız bugunun farkındayız bu yüzden onlar jobta ve kale savaşında kullanılamayacak.

  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın
  Oyun sonu yaratık kesme alanları
  Her gittiğiniz yaratık kesme yerinde KS yemenin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden herkesin rahatça yaratık kesebilmesini daha uygun hale getirmek için 10dg item düşüren yaratıkların olduğu 2 bölge daha ekledik ve bunları içinde de bir sürü kasma alanı bulacaksınız. Bunlar:
  Jangan cave’nin bütün alanları açıktır.
  Alexandria ( Kuzey ve Güney ) bölgeleri de açılmıştır.

  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Emeğe dayalı yeni ALCHEMY sistemi.
  Alchemy silkroad büyük bir parçasıdır , bu yüzden alchemy’yi bütün oyunculara adaletli, eşit olacak şekilde dengelememiz gerekti. Bu işe ASTRAL stoneleri tamamen oyundan kaldırarak başladık , Ruby’de hiçbir şekilde ASTRAL stone bulamazsınız. Ayrıca IMMORTAL stonelerde alchemyde önemli bir rol oynadığı için onları silkle item malldan almanın dışında elde etmenizin birçok yolu olacak. Ruby’de IMMORTAL stoneleri 4 farklı yolla elde edebilirsiniz.


  1.Silk ile Item Mall’dan alınabilecek.
  2.Ruby Special NPC’den Ruby Puanı ile alınabilecek.
  3.Ruby Sandıklarından çıkabilecek.
  4.Job Temple Uniquelerinden düşürülebilecek.


  Ruby’de Ruby Special NPC’de Ruby Puanı karşılığında neredeyse bütün silk itemlerini bulabilirsiniz ve bu da Ruby’yi gerçekten emeğe dayalı hale getiriyor.


  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Ayrıca Çok abartılı derecede yüksek artıların oyunun dengesini bozduğunu düşündüğümüzden ulaşabileceğiniz en yüksek artı limitini (+12) olarak ayarladık. ( Yüksek artılı itemler yeni gelenleri oyundan soğutabilir ve eski Silkroad hissini yok edebilir.) Ek olarak Advanced Elixir de tamamen oyundan kaldırılmıştır.


  Eski günlerdeki Silkroad hissini yeniden yaşatmak için yapılan değişiklikler.


  Eski alchemy penceresi serverda olacaktır.

  Eski PvP pelerinlerini oyuna ekledik.

  Ana para birimleri Ruby Puanları & Ruby Jewel.
  Coin sistemi sıkıcı , bug yapılabilen ve karışık bir sistemdir. Bu yüzden Ruby Puanı ve Ruby Jewel denilen iki ana para birimi kullanmaya karar verdik. Bunları job aktivitelerine katılarak , Capture the Flag eventinden , Battle Arena’dan ve Unique öldürerek elde edebilirsiniz. Açıkçası , bu puanları elde etmenin en etkili yolu job aktivitelerinden geçmektedir. Bize göre bir serverın başarılı ve oynamasının eğlenceli olması için job aktiviteleri olmazsa olmaz bir öğedir. Fakat, CTF ve Battle Arena’nın da eğlenceli olacağına ve onlara dayandırılan serverın da zevkli olabileceğine inandığımızdan bunlardan elde edilen Ruby Jewel’e herhangi bir limit eklemedik. Bu da bu aktivitelerden istediğiniz kadar Ruby Jewel elde edebileceğiniz anlamına geliyor.

  Ayrıca serverda ekomoninin yani takasın aktif olmasını sağlamak adına CTF/BA ‘ dan elde edilecek Ruby Jewel’i yarattık. Bunu yapmamızın sebebi oyuncuların bunları takaslayabilmesi ve Ruby’nin ekonomisinin ve topluluğunun aktif olmasını sağlamaktır.


  NOT: Job yaparken,partiniz ne kadar kalabalık olursa , o kadar daha fazla Ruby Puanı kazanırsınız. Yani, her kervanda en fazla Ruby puanını 8/8 party ile mallarınızı satarak elde edebilirsiniz. Ayrıca hile karşıtı sistemlerde job moduna geçtiğinizde aktif olacaktır , bu sebepten dolayı job aktivitesini kötüye kullanabilecek kişiler olmayacaktır.  ⦁ CTF&BA ‘ dan elde edilen Ruby Jewel Sınırı : SINIRSIZ!
  ⦁ CTF’de her adam öldürmenizde 1 Ruby Jewel kazanacaksınız.
  ⦁ CTF’de kazandığınızda 1 Ruby Jewel kazanacaksınız.
  ⦁ Battle Arena’da kazandığınızda 7 Ruby Jewel kazanacaksınız.
  ⦁ Battle Arena’da kaybettiğinizde 2 Ruby Jewel kazanacaksınız.


  Ruby , CTF/BA aktivitelerine bağlı olacağından bu aktiviteleri hilecilerden korumamız gerekiyordu. Bunun için ne düşündük ?
  ⦁ CTF/BA level sınırı 100 yapıldı.
  ⦁ AFK Belirleyicisi geliştirildi.(Bu sistemle BA ya da CTF de AFK olan oyuncuları belirleyecek.)
  ⦁ Her türlü RES Skilleri CTF/BA’da kullanılamaz hale getirildi.


  ⦁ Unique öldürerek elde edilen haftalık Ruby Puanı Sınırı: 100

  ⦁ Tiger Girl kesen kişiye 5 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Cerberus kesen kişiye 5 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Captain Ivy kesen kişiye 6 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Uruchi kesen kişiye 7 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Isyutaru kesen kişiye 8 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Lord Yarkan kesen kişiye 9 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Demon Shaitan kesen kişiye 10 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Roc kesen kişiye 35 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Medusa kesen kişiye 35 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Job Temple Uniqueleri kesen kişiye 15 Ruby Puanı verir.
  ⦁ Survival Arena’da adam öldürerek elde edeceğiniz Haftalık Ruby Puanı Sınırı 50’dir.

  Sunucu takvimi
  Oldukça eğlendirici bir takvim ayarladık ve bunun Ruby’yi uzun zaman boyunca eğlenceli hale getireceğini düşünüyoruz. Takvimimiz rastgele tasarlanmadı , bu takvimi yaratırken üzerinde çok düşündük, aktiviteleri her gün farklı bir sebepten sevmeniz ve zevk almanız üzere ayırdık ve zamanlarını ayarladık.

  00:00 (Pvp Arenası)
  01:00 BA (Random)
  02:00 BA (Party Collection)
  03:00 CTF
  04:00 BA (Random)
  05:00 BA (Party Collection)
  06:00 CTF
  07:00 BA (Random)
  08:00 BA (Party Collection)
  09:00 CTF
  10:00 BA (Random)
  11:00 BA (Party Collection)
  12:00 CTF
  13:00 BA (Random)
  14:00 CTF
  15:00 BA (Random)
  16:00 CTF
  17:00 BA (Party Collection)
  18:00 (Pvp Event)
  19:00 BA (Random)
  20:00 BA (Party Collection)
  21:00 CTF
  22:00 BA (Random)
  23:00 BA (Party Collection)

  Uniqueler ve dropları
  Ruby’de klasik Silkroad uniquelerini bulacaksınız , herhangi bir özel unique eklememeye karar verdik çünkü bunun size sunacağımız oyun için kötü olacağını düşünüyoruz. Ruby’deki en güçlü uniqueler Roc ve Medusa’dır (100 cap için editlenmiştir.)
  Bütün normal uniqueler(TG, Cerberus, Captain Ivy, Uruchi, Isyutaru, Lord Yarkan, Demon Shaitan) 2 adet Global, 2 adet reverse, 1 adet 50 Silk scroll ve yukarıda okuduğunuz gibi belli miktarda ruby puanı verir.  Medusa ( Sarin-Tribe):
  Jangan şehrindeki ışınlanma noktasından Jangan cave – B4’e ışınlanın , orada bir yılan kafası göreceksiniz , o da sizi B5’e ışınlayacaktır. Her zamanki gibi Shinmoo’nun çıkması için 4 adet uniquenin kesilmesi gerekecek. Her köşede bir tane bulacaksınız. Bunlar kesildikten sonra B5’in ortasında Shinmoo belirecek ve B6’ya ışınlanmak için Shinmoo’yu kesmeniz gerekmektedir. B6’ya ışınlandıktan sonra orada bir yuvarlak içinde sıradan yaratıklar keseceksiniz. Bu yaratıkları kestikten sonra, White Viper Gate’ye açılan bir ışınlanma belirecek ve Medusa’yı orada bulacaksınız.

  Medusa belirme/çıkma günleri ve saatleri : Salı & Cumartesi günleri server zamanına göre(GMT+1) saat 19:00 da.
  Medusa’dan düşen itemler : Kesen kişiye 35 RP verir , 2 ila 6 arasında SOS item , 1 tane ruby zaman ekleme bileti (8 günlük) , 8 adet global , 8 adet reverse , 1 adet Ruby-Level Up scroll düşürür. Ayrıca kesen kişiye Medusa Slayer rütbesi verir ve bu rütbe de size zerklediğinizde %30 ekstra hasar verecektir.


  Roc (Gate of Ruler):
  Ruby Special NPC’den Key Of Bloodline satın alıp Roc Dağındaki Gate of Ruler’a gitmeniz gerekir, oradan ışınlanarak Mt.Roc Summit’e geçeceksiniz. Orada 7 tane Seal Stone of the Essence olacak ve her birini kestiğinizde içinden sıradan bir unique çıkacaktır. Bütün seal stone of Essence’leri ve çıkan uniqueleri kestikten sonra bir bildiri belirecek. Bu bildiriden 10 dakika sonra da Roc çıkacak.

  Belirme/Çıkış günleri ve saatleri : Pazartesi&Perşembe server saatine göre(GMT+1) 19.00 da çıkacaktır.
  Roctan düşen itemler: Kesen kişiye 35 RP verir , 2 ila 6 arasında SOS item , 1 tane ruby zaman ekleme bileti (8 günlük) , 8 adet global , 8 adet reverse , 1 adet Ruby-Level Up scroll düşürür. . Ayrıca kesen kişiye Roc Slayer rütbesi verir ve bu rütbe de size zerklediğinizde %30 ekstra hasar verecektir.

  Yenilenmiş WANTED sistemi.
  Adınıza bir global yazılacak ve öldürme seriniz arttıkça(10,25,40,70,100) , statlarında arttığı bir WANTED buffu elde edeceksiniz. Job takılıyken öldüğünüzde WANTED buffunuz kaybolacaktır. Her farklı öldürme serisi için farklı bir global mesajı atılacağını unutmayın.


  Yeni Rütbe Sistemi.
  Bu yeni rütbe sistemi sayesinde açtığınız rütbeleri kaybetmeden bütün sahip olduğunuz rütbeleri görebilecek ve istediğiniz rütbeyi seçip kullanabileceksiniz. Mesaj komutları (PM) ile çalışan gayet düzgün bir sistemdir. Kullanılabilen rütbelerinizi görebilmek için [BOT]System’e /titles yazmanız yeterlidir ve bunu yazdığınızda bot size anında o anda kullanabileceğiniz rütbelerle geri dönüş yapacaktır. Buradan istediğiniz rütbeyi seçmek için /set x (x= istediğiniz rütbenin rakamı) yazmanız yeterlidir. (Tabii ki de [BOT]System’e pm olarak yapacaksınız bu işlemleri). Örneğin; Captain rütbesini seçmek istiyorsanız aşağıdaki fotoğraftaki gibi [BOT]System’e /set 1 şeklinde mesaj atmalısınız. Daha sonra ışınlandığınızda seçtiğiniz rütbenin aktifleştiğini göreceksiniz.

  Rütbeleri nasıl ve nerden alabilirim?

  Rütbeleri belli bir uniqueyi en fazla kesen kişi olarak, job aktivitesinde ilk 3 sıraya girerek ya da Downhang’te bulunan Title Dealer adlı NPC’den silkle satın alabilirsiniz. Title Dealer’ da birçok farklı rütbe vardır.( NPC 7 Sayfa rütbe içermektedir.)

  SoX itemleri nasıl elde edebilirim?
  Bunu gerçekten anlaşılır ve basit tutmak istedik. Bunu başardığımıza olan inancım tam. Bütün moon itemler sadece ve sadece Ruby puanı ile alınabilmektedir , ruby puanı yukarıda da okuduğunuz üzere pek çok farklı yolla elde edilebilir. Bu sistem gerçekten bütün oyuncuların anlayabileceği basit ve eğlenceli bir sistemdir. Coin yok , herhangi bir item geliştirme sistemi yok , sadece ve sadece saf Silkroad var!


  Seal of Star (Kalıcı): Yaratık keserek(Job cavedeki yaratıkların düşürme oranı daha yüksek) ya da Ruby cratelerden düşebilir.


  Seal of Moon (Geçici):
  - Silahlar
  Moon silahları ruby puanı ve gold ile satın alabilirsiniz.
  - Set parçaları
  - Moon set parçalarını ruby puanı ve gold ile satın alabilirsiniz.
  -Takılar
  Moon takıları ruby puanı ve gold ile satın alabilirsiniz.


  Fakat, bütün moon itemler için alındıktan sonra 14 gün kullanım süresi olacaktır. 14 gün geçtikten sonra o itemi kullanamayacaksınız (İtem kaybolmayacak , sadece kullanamayacaksınız.) Bu itemi tekrar kullanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey Ruby Puanı ve Gold ile Ruby-Time Bileti almak olacaktır ve bu da moon iteminize 8 gün kullanım süresi ekleyecektir. Bunun alakalı daha detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.
  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın  SOS itemlerin gücü son itemlerden ( mesela 98 level silah) +1 daha fazladır.
  SOM itemlerin gücü son itemlerden (mesela 98 level silah) +3 daha fazladır.


  Geçici Seal of MOON itemler ( hiçbir serverda görülmemiş bir yenilik) :
  Her private serverın hızlıca kapanmasının arkasındaki önemli sebeplerden birisi oyuncunun SOM itemleri elde edip ona iyi bir artı ve stat basmasının ardından oyunda yapacak bir şey bulamamasından dolayıdır. Fakat niye moon itemleri kalıcı olarak verelim ki ? Yeni bir fikir bulduk ve bana göre bu fikir Silkroad yeni bir çağ açacak. Bu çok basit , oyuncuların sürekli aktivitelere katılmalarını sağlayacak bir sistem gerekliydi , oyuncular Som itemlerini alıp onlara iyi derecede artı ve stat bastıktan sonra bile onların aktivitelere (Job , Ctf/ba , uniques) katılmasını sağlayacak bir sistem gerekliydi.

  Bunu nasıl yaparız ?
  Basitçe , bütün moon itemleri belli bir süre kullanabileceğiniz şekilde ayarladık. Bu ne anlama gelmektedir ? Örneğin; SOM silahınızı aldığınızı düşünün , fakat bunu sadece 14 gün kullanabileceksiniz ve daha sonra kullanamayacaksınız. Tabii ki de bu silahınızın kaybolacağı anlamına gelmiyor fakat onu tekrar kullanmak için silahınıza zaman almanız gerekecek. Peki , moon itemler için daha çok zamanı nasıl alabilirim ? Ruby Special NPC’den Ruby Puanı ve Gold karşılığında [Ruby-Time Bileti] alarak silahınıza kullanım süresi ekleyebilirsiniz. Bunu kullandıktan sonra moon iteminize 8 günlük bir kullanım süresi eklenecektir.  Bunu yaparak sizin sürekli aktif olmanızı sağladığımıza eminiz. Moon itemlerinize ilk 14 günlük süresi bittikten sonra kullanım süresi almanız gerekeceğinden , aktivitelere her zaman ihtiyacınız olacağını garanti altına aldık. Bu yüzden Ruby size ne sunuyor ? BİTMEK BİLMEYEN BİR JOB&CTF/BA&Unique AKTİVİTESİ!!
  [YENİ] SoX itemlere seviye atlatma sistemi.
  SoX itemlerinize seviye atlatmanızı sağlayan , daha önce hiç görmediğiniz bir sistemdir. Bir iteme seviye atlatmanız demek , o itemin statlarında demek istediğim bütün statlarda düşük miktarda artış olması demektir. Bütün SoX itemlerin ve her türlü ekipmanın(Set itemleri, takılar, silahlar) seviye atlatılabileceğini unutmayın. Bu sistemi herkes setinin ve itemlerinin hepsini en yüksek artıya getirse bile o oyuncunun da yapacak bir şeyinin kalmamasını önlemek için geliştirdik. İtemlerinize bu scrolla ekleyebileceğiniz 9 seviye vardır ve inanın bunu yapması çok uzun zaman alacak. İteminize seviye atlatmak için yapmanız gereken şey Ruby Special NPC’den Ruby Puanıyla Ruby-Level up Scroll almak ya da bu scrollu Medusa – Roc ‘tan düşürmektir.


  Bu nasıl bir sistem böyle hiçbir şey anlamadık diyebilirsiniz ve bu çok doğal , bu yüzden bu sistemi neden eklediğimizi ve nasıl işlediğini açıklamama izin verin.
  1 tane sos +8 silahınız olduğunu varsayın , o itemi güçlendirmek istiyorsunuz fakat ona artı denemeye korkuyorsunuz. O zaman ne yapmalısınız ? Job aktivitesinden , CTF/BA’dan ve uniquelerden Ruby Puanı biriktirerek ya da Roc ve Medusa’dan düşürerek Ruby-Level UP Scroll elde etmelisiniz. Bu scroll ile silahınızın yanma ihtimali olmadan ya da herhangi bir itemin ,ona ekstra statlar ekleyip güçlendirebilirsiniz yani bu scroll kesin olarak bir artı verir silahınıza fakat bunu elde etmek için çok çalışmalısınız ve bu şansa dayalı bir sistem değil! Mükemmel değil mi? Evet, öyle .
  Not: SoX level atlatma sisteminde bir item en yüksek stat değerine ulaştığında ( yani SoX seviyesi 9 olduğunda) +1.8 güçlenir. Bu sistem fazla abartılmamış bir sistemdir.


  Ruby-Level Up scrollu aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey seviye atlatmak istediğiniz itemi Inventory’deki ilk sayfanın ilk boşluğuna yerleştirip scrollu etkinleştirmektir.

  Sonrasında SoX iteminiz bir seviye atlayacak ve daha yüksek değerlere sahip olacaktır.  Ruby Sandıkları
  Gerçekten basit ve emeğe dayalı bir özelliktir , yapmanız gereken şey job templedeki yaratıklardan düşen 3 farklı anahtarı toplayıp bunlarla bir Ruby Sandığı almaktır. Bu kutuyu açmak size rastgele bir silk itemi ya da rastgele bir geçici SOS silahı verebilir. Bu özelliği eklememizin sebebi ise oyuncuları oyuna para yatırmadan silk itemlerine erişebilmesinii sağlamaktı.


  Ruby Sandığı almak için 3 tane anahtara [Key of Darkness, Key of Mystery, Key of Fear] sahip olmanız gerekiyor. Bu anahtarlar job templedeki yaratıklardan ya da uniquelerden düşer.
  ++=


  Bir Ruby Sandığı şunları içerir:
  -5~10 globals.
  -5~10 reverse return scrolls.
  -1 devil awaken spirit.
  -1 pet clock
  -1 rastgele avatar hat.
  -1 rastgele avatar dress.
  -1 devil spirit.
  -1 rastgele pet.
  -1 rastgele seal of star weapon.
  -1~5 immortal stones.

  Gizlenmiş içeriği görüntülemek için tıklayın


  Holy water temple.Downhang ‘taki ışınlanmadan gidebileceksiniz. Holy Water Temple’de ruby crate anahtarları, Silk itemleri ve %10 ihtimalle SOS item düşüren uniqueleri bulacaksınız.
  Constantinople Kale Savaşı
  Ana kalemiz Constantine kalesi olacaktır. Sürekli aynı kalelerde oynamaktan bıktığınıza inanıyoruz. Size Constantine kalesini sunarak çok fazla tecrübe edilmeyen bir kale olduğundan kale savaşından daha çok zevk alacağınızı düşünüyoruz. Bu kale şu ana kadar en çok eğlenceli olan savaşlara tanıklık etmiştir.

  Otomatik EVENTLER
  Bütün eventlerin ödülleri ve sıklıklarına karar verdiğimizde , hepsiyle ilgili detaylı bilgi verilecektir.
  Otomatik Soru-Cevap Eventi
  Çokça bilinen soru cevap eventi Ruby’e eklenmiştir. Bu etkinlik geliştiricilerimiz tarafından yeniden tasarlanmıştır böylece daha önceki serverlarda karşılaşmadığınız sorular göreceksiniz.

  ⦁ Her doğru cevapta verilecek ödül: 25 Silk
  ⦁ Saatte 1 kez olacaktır

  Otomatik GM Öldürme Eventi
  Otomatik Saklambaç Eventi
  Bu etkinlikte oldukça bilinmektedir. [Event]HideNSeek’i bulduğunuzda ona takas isteği yollayarak ödül alacaksınız.


  Her raunt için ödül 100 Silktir.
  ⦁ Otomatik Parti Numarası Eventi
  Bütün oyuncuların, bildirinin etkinlik başlangıcını bildirmesinden sonra etkinliği kazanmak için party numarası açması gerekmektedir. Eğer, bildirideki party numarasını açarsanız belli miktarda Silk ödülü alacaksınız.

  ⦁ Her raunt için ödül 80 Silktir.

  Otomatik Alchemy Eventi
  8 raunt boyunca +3 ve farklı türde bir item atılacaktır. Etkinliği kazanmak için bunlardan birini +8 yapmanız gerekmektedir.
  ⦁ Ödül 200 Silktir.
  Otomatik Unique Eventi
  Otomatik Son Ayakta Kalan Kişi Eventi.
  Otomatik Ara ve Yok Et Eventi.

  Otomatik Hayatta Kalma Arenası Eventi.
  Günde 2 kez(00:00 ve 18:00 Server zamanında) gerçekleşecek olan çok yeni bir eventtir. Bu etkinlik Ruby’e gelmenize sağlayabilecek en eğlenceli etkinliklerden birisidir. Bildiriden sonra tek yapmanız gereken Arena Bölgesi’ne ışınlanmak ( Her şehrin ışınlanma noktasında bulabilirsiniz) ve pvp capenizi takmaktır. Bu arenadaki her kill sayılır ve size 1 RP ödül verir. Bu etkinlikte en çok adam öldüren kişiyi ise özel bir ödül beklemektedir. Bu etkinlik için de bir sıralama yaptığımızı unutmayın yani bu etkinlikte en iyi olan kişiler de bilinecektir.  ⦁ Nasıl gidebilirsiniz ? >> Her şehrin ışınlanma noktasından
  ⦁ NOT: Aynı oyuncuyu 5 kereden fazla öldüremezsiniz , öldürseniz bile sayılmaz.  ⦁ Otomatik Çekiliş Eventi.


  Facebook paylaşım etkinliği
  Büyük açılışta 700 silk kazanma fırsatı için bu etkinliğe katılın. Katılmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir:
  Fotoğrafı paylaşmak.
  3 tane arkadaşınızı etiketlemek.
  Ruby Online sayfasını beğenmek.
  Bu gönderiyi beğenmek.
  5 gün içinde 6 tane şanslı kazananı belirleyeceğiz.

  Not: Şu anki websitemiz geçicidir ve sadece beta sürecinde kullanılacaktır. Büyük açılışta ana websitemize geçiş yapacağız.


  Sitede olacak sıralamalar
  - İtem puanına dayalı olarak yapılan en iyi karakter sıralaması.
  - En iyi Hunter sıralaması.
  - En iyi Trader sıralaması.
  - En iyi Thief sıralaması.
  - İtem puanına dayalı olarak yapılan en iyi guild sıralaması.
  - En iyi JOB Öldürme/Ölüm oranının sıralaması.
  - En iyi Pvp Öldürme/Ölüm oranının sıralaması.
  - Unique sıralaması.


  Sitede olacak zamanlayıcılar


  - Kale Savaşı
  - Capture the Flag etkinliği
  - Battle Arena etkinliği
  - Roc.
  - Medusa.


  Siteden baktığınızda görebileceğiniz karakter arayüzü


  Stat ve bluelar ile detaylı **** sistemi
  Karakterle alakalı basit bilgiler ( STR-INT statları , seviyesi , durumu ( online-offline) )
  İtem puanları.
  Hangi joba kayıtlı olduğu.
  Guildi.


  Siteden baktığınızda guild arayüzünde şunları bulacaksınız:


  Üyelerin oyun içi isimleri.
  Üyelerin item puanları.
  Üyelerin grant isimleri.
  Toplam Beceri Puanı.
  Guild başkanı.  NOT:Server Sahibi veya Yetkilisi değilim Türkler için destek oyuncusuyum.
  Mesaj Hato tarafından (02 Ocak 2017 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

 2. Aşağıdaki 3 üye Hato isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 3. #2
  MaxiGamer
  berkayucman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  07 Ağustos 2014
  Oyun
  Paficif Sro
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  4
  Edilen Teşekkür 
   0
   Alınan Teşekkür  :  0

  Serverin sistemi herşeyi güzelde açılış ne zaman ?

 4. #3
  MaxiGamer
  Hato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Aralık 2016
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   3
   Alınan Teşekkür  :  4

  Gerçek açılış 13 Ocak olarak kesinleşmiştir.Şuan Server beta olarak açık girip pvp , server sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak için test amaçlı girebilirsiniz Gerçek açılışa kadar 100 lwl ile başlıyıp itemler bedavadır.

 5. #4
  MaxiGamer
  _OngXa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  21 Nisan 2009
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  55
  Edilen Teşekkür 
   4
   Alınan Teşekkür  :  73
  R. Hali
  _OngXa_'s: Melted

  sw sürekli kapanıyor sebebi belli mi? oyunda olan var mı?

 6. #5
  MaxiGamer
  Hato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  16 Aralık 2016
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   3
   Alınan Teşekkür  :  4

  Server şuan sorunsuz olarak açık PC Limit 2 ve 2000 Player ile hizmet veriyor.

 7. #6
  MaxiGamer
  Flexin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  24 Nisan 2015
  Nerden
  İstanbul
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  10
  Mesajlar  
  168
  Edilen Teşekkür 
   49
   Alınan Teşekkür  :  29

  .......

 8. #7
  MaxiGamer
  RecLast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  30 Ağustos 2010
  Nerden
  Zonguldak/Düzce.
  Konular 
  31
  Mesajlar  
  304
  Edilen Teşekkür 
   275
   Alınan Teşekkür  :  883
  R. Hali
  RecLast's: Agresif

  28 şubatta açılan ve 1 ocaktan beri içerisinde bulunduğumuz bu serverı an itibari ile bırakıyoruz. TheGenerals guildi olarak bu servera çok güveniyorduk ve başlarda server gerçekten iyiydi. Fakat dün itibari ile birşeyler dönüğünü anlamaya başladığımız ve 1 aydır belki daha fazla süredir devam eden bir bugun serverın yarısı tarafından kullanıldığını farkettik. Ve biz bunu daha dün anca çözebildik. Adamlar birkaç saatte bir premium alabilecek ve 1 ay süresince de sınırsız yaptıklarını varsayarsak sınırsız immortal,dress,som itemleri yani oyun içinde RP, RJ isteyen tüm herşeyi çok rahat bir şekilde alabildiklerine şahit olduk. Şu son 1 aydır hızla artan SoS +7-12 ve hatta Som +7-12 (Son) İtemleri çok kolay bir şekilde yaptıklarına şahit olduk. Yeni patch ile gelen SOSO itemlere dahi bukadar hızlı bir şekilde + basmaları ve +8-12 yapmaları garibimize gitmişti sonuçta bukadar immortalı nasıl aldıklarını merak ediyorduk. Sonrasında anladıkki bu bug ile çok kolay bir şekilde alınıyor ve yapılabilir. Yaptıkları şey aslında çok basit. Thieflik yaptığınızda ve mal götürdüğünüzde RP ve RJ veriyor çok kolay bir şekilde. Aşağıdaki Hotan gizli rotasında gizli bir kısım olduğunu gördük.
  Normalde aşağıdaki gibi geliyor ve geri dönüyorduk fakat bir adam buranın arkasından gidip geliyordu.


  Sonrasında farkettikki buranın arkasına dönülüyor ve burada bi trader sn ler içinde mal alıp çok kolay bir şekilde yıkıp tekrar alıyor ve tekrarlıyor.  Hali ilede thieflere sadece toplayıp gitmek kalıyor. Üstelik burada thief,hunter da çıkmıyor. Yani 5dk da bir reverse ile gelip 5 yıldız mal götürüp gidiyorlar sadece 1 saatte 300 silk ten fazlası çok kolay bir şekilde toplanıyor.
  Sonrasındaysa görünmemek için şu köşeye çekilip tp yi bekleyip gidip geliyorlar.  Bunun diğer bir kanıtıda serverın 1. Guildlerinin Thief olduğu hatta Support unda içinde bulunduğu Divinity guildi dahi bu bugu yaptığını biliyoruz. Şuanda serverın yarısından fazlası öğrenmiş ve neredeyse herkes yapıyordu taki düne kadar. Dünde hiçbirşey bilmiyormuş gibi oyunun Support u gelip bugu yapanları banlayacağız diyip sözde göz dağı veriyor. Tabi bu bizim umrumuzda değil artık. Serverın sözde sağlam guildleri zaten bitirdi itemlerini. Cuma günü düzelteceğiz dedi GM ler fakat tabi buda anlamsız... Şu saatten sonra Rollback gelmediği sürece hiçbir anlamı kalmadı anlayacağınız üzere. Sonuç olarak biz oyunu bırakma kararı aldık. Açıkcası cuma günü ne gelecek ne olacak pek umrumda değil. Şuanda oynayanlar yada baştan başlayanlar bilsinki serverın tadı tuzu kalmadı kendi sonlarını getirdiler. Rollback gelirse de gelmezsede pek çok oyuncuyu kaybedecek oyun. Gerisi size kalmış benden bukadar ^^  Herkese İyi Günler.
  RecLast

 9. Aşağıdaki 3 üye RecLast isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 10. #8
  Atıldı
  ShinAkira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  21 Mayıs 2016
  Oyun
  Silkroad
  Konular 
  9
  Mesajlar  
  147
  Edilen Teşekkür 
   29
   Alınan Teşekkür  :  29  Ne server ama! Bizim millet yapsa bunu ortalık karışır gavur yapınca çıt yok oyun hala açık Videoyu izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız zaten


Benzer Konular

 1. Arm SRO 100 Cap EU- Ch Joba Dayalı Görülmemiş Eventler 04.11.2016
  Konuyu Açan: LiKe A Joke, Forum: Kapanan Serverlar.
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj : 28 Eylül 2016, 22:10
 2. CSKafa #Pro Server Sadece Bir Göz Atın :)
  Konuyu Açan: burakcanalgul, Forum: MaxiGame Arşiv.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 16 Mart 2015, 23:57
 3. Big Metin2 emek server 1 başla 105 son editsiz süper emek server sadece sen eksiksin
  Konuyu Açan: msyucel, Forum: Metin2 Private Server Tanıtımları.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 22 Ağustos 2014, 16:34
 4. BlackPearl Açılana kadar Server Açıyorum Takılmalık :)
  Konuyu Açan: SinGLeShoT, Forum: Anket Bölümü.
  Cevaplar: 28
  Son Mesaj : 24 Temmuz 2012, 18:44
 5. Kabusun sonsuza dek sürecek!
  Konuyu Açan: IMLEGEND, Forum: Dota AllStars.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 11 Mart 2012, 23:34

Bu Konu İçin Etiketler