AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil


Toplam 9 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

 1. #1
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Black Pearl Online "Sunshine" 110 Cap Açılış 9 Eylül 2017


  Black Pearl Online
  Önsöz:

  Black Pearl Online ilk kez 16 Eylül 2011 tarihinde Infinity isimli serveri ile yayın hayatına başlamıştır. Bu serverimiz aynı zamanda açılan İlk Türk Silkroad Private Serveri ünvanına sahiptir. Infinity isimli serverimiz ile ilkleri başarıp insanların yıllarca konuşacağı bir destanın temellerini attık.

  İlk Türk Private serveri ile elde ettiğimiz başarı birçok kişiye ilham olarak ardından dur durak bilmeyen bir private server açma silsilesi başlatmıştır. Başlatmış olduğumuz bu akım ile hızla artan private server açılışları zaman içerisinde büyük rekabetlere ve insanların birbirlerine karşı cephe almalarına sebebiyet vermiştir. Bu cephe almalar sonucunda oyunumuza yapılan ağır saldırılar sebebi ile private server işine uzun yıllar ara verdik çünkü oyuncularımıza değer verip hiç bir sıkıntı yaşatmak ve onları mağdur etmek istemiyorduk.

  26 Mayıs 2017'de eski oyuncularımızdan gelen yoğun istekler sonucunda 80 Cap olan Stardust isimli serverimizi açtık ve yine bir ilke imza atarak dünya üzerinde kırılması çok zor olan bir rekora daha imza attık. Stardust serverimizde 7200+ anlık online oyuncu sayısına ulaşıp bu kitleyi lagsız ve delaysız oynatmayı başardık.

  Bu rekorumuzu sindiremeyen bazı art niyetli private server sahipleri yine her zamanki çirkefliklerini sergileyerek oyunumuza ddos, exploit ve karalama kampanyaları ile saldırmaya başladılar. Ddos ve exploit saldırılarının %99'unu bertraraf edip oyuncularımıza bu durumu ufak tefek bikaç kesinti dışında hiç yansıtmadık ve ne kadar sağlam bir altyapıya sahip olduğumuzu bir kez daha ıspatladık. Bununla başarıya ulaşamayan bu şahısların karalama kampanyaları halen devam etmektedir halen hakkımızda yalan dolan beyanlarla kendilerini yüceltmeye bizi yoketmeye çalışmaktadırlar ancak maalesef bunda başarılı olamayacaklar. Private server kurulumunu bizden yani Maxigame'den öğrenenlerin bildikleri kadar bizim unuttuğumuz tecrübelerimiz vardır.

  80 Cap serverimizin başarısından sonra bizden yoğun olarak istenen 110 cap talebini değerlendirip olumlu görerek gerçekleştirme kararı aldık. Ve o gün geldi nihayet. İşte sizin için hazırladığımız 110 Cap Serverimiz "Sunshine":

  Sizlere sunacağımız bu oyunda maximum lvl 110 olarak ayarlandı ve ırk seçiminde avrupa ve çin karakterlerin olduğu bir sistem haline getirildi. Birçok oyunda çin karakterlerin avrupa karakterlerinden düşük kalmaması için özel sistemler dizayn edildi biz test ettik ve kontrol ettik. Aldığımız sonuçlar çin karakterleri tatmin edecek kıvamdadır. Örneğin mastery lvl 390 olarak ayarlandı ve her pasif için yükseltmeler yapıldı. Bunların özelliklerini konu devamında ekleyeceğiz.

  Extra olarak oyunumuzda çok fazla kafa karıştıracak ve düzensiz bir şey yoktur. orijinal bir hali ile oyun aktif edilecektir. İtem alışların fiyatları ve droplar neredeyse orijinal oyun ile aynı kıvama getirilmeye çalışılmıştır. Sadece bazı aktiviteler bulunmaktadır. Bunları da konuda sizlere belirteceğiz.

  Mob spawn rate iSRO'ya göre 3x fazladır.

  Öldükten sadece 2 saniye sonra tekrar spawn olur.

  Tüm slotlar dolgun ve rahat bir şekilde slot sorunu çekmeden kasabilirsiniz.


  Server Detayları

  Level Cap 110
  Irk Chinese/Europe
  Mastery Lvl 390/220
  Exp & Sp Rate 7x
  Drop Rate 3x
  Gold Rate 3x
  Job Rate 2x
  Alchemy Rate 2x
  Exhange Bug Kapalı
  Akademi Aktif
  Guild Limit 32
  Union Limit 3
  IP Limit 4
  Fortress War Pazar 20:00 (İlk Savaş: 08.10.2017)
  Fortress War Kayıt Cumartesi
  Pill Bug Kapalı
  Guild Ceza (3 gün) Aktif
  Job Ceza (7 gün) Aktif
  Plus Limit (+12) Adv'siz.
  Merkez Şehir Dowhang
  Bot Aktif
  CTF Aktif
  Battle Arena Aktif
  FGW Aktif

  Premium Özellikleri

  Physical Damage Abp/Inc %10
  Magical Damage Abp/Inc %10
  Attack Rate %10
  Parry Rate %10
  Alchemy prob %10
  Lucky %5
  Str 5
  İnt 5

  Exp Ratel Hakkında: Her ne kadar rateler düşük gibi gözüksede 80 cap serverimizden daha zor olmadığının altını çizmek isteriz. Lütfen ratelerde yazılı rakamları başka serverlardaki rakamlar ile karşılaştırmayınız. Birçok server doğru rate oranları vermemektedir. Çoğu server örneğin 1 veya 2x olarak belirlediği rateleri 10 veya 15x olarak lanse etmekte. Bu durumda oyuncularımız x adlı serverin rateleri 15x çok zorlandık sizde ise 7x çok daha zor olacak gibi karşılaştırmalar yapmaktadır. Bu tür karşılaştırmaların bir geçerliliği yoktur.

  Rateleri biraz zor yapmamızın sebebi sizi bota yönlendirip sıkıcı kasma işlemini dayatmak asla değildir. Buradaki amaç emek verip zaman ve bazen de maddi olarak yatırım yaptığınız hesaplarınızın değerini korumaktır. 1 günde maksimum levele ulaşılan bir serverdaki charların hem maddi hem manevi olarak bir değerleri bulunmamaktadır kolayca kasıldığı için. Ancak kasma işlemi biraz zor ve uzun olduğunda doğru orantılı olarak charlarınızın değeri de artmaktadır.

  80 Cap servermizdeki rateler ile 1 ayda 80 levele ulaşılabileceği durumunu öngörmüştük ancak bazı oyuncularımız 1 hafta gibi kısa bir sürede 80 levele ulaşmışlardır. Oyun bilgisi, becerisi, partiler, premium vb. öğeler level kasma işleminin aslında düşündüğünüz kadar zor olmadığını her fırsatta kanıtlayan öğelerdir.

  E-MAIL
  İle Üyelik Aktivasyonu:

  110 Cap serverimizin websitesinde üyelikler mail aktivasyonlu olacaktır. Bu sistem bir oyuncumuzun sunduğu bir öneriydi ve bize de mantıklı geldiği için bunu uygulama kararı aldı.

  Üyeliklerin mail aktivasyonu olması her ne kadar azaltmayı düşündüğümüz sıkıntıları %100 olarak ortadan kaldırmasada bir nebze de olsa azaltacaktır diye umuyoruz.

  Mail aktivasyonu ile proxyler, akademi kasanlar vb... haksız kazanca sebep olacak durumların biraz azaltılması hedeflenmektedir.
  Level kasarken nasıl bir yardım olacak? :


  1-9 Dg itemler sos fb hali ile npc de bulunacak. Bunun sayesinde çok daha rahat bir şekilde 100 lvl'e kadar ulaşabilirsiniz. Bunu eklememizdeki amaç; aslında orijinalliğin bozulacağını biliyoruz ama yetersiz mob ve lvl problemi yaşamamak için slotları sık tutacağız. Bu kısımda herşey normal yanlız şöyle bir durumda var. Oyun 110 cap elbet herkes 101 lvl'e kadar kasmaya önem verecektir. Fakat insanları clean set ile yüksek slotlarda dayanamayıp karakterler yatacaktır. Bu da diğer oyundaki aldığımız ders gibi karakterlerin ölmesine neden olacaktır. Bu yüzden item desteğini uygun gördük. 10-11dg sizin asıl amacınızdır. Bu itemler çok çok değerli olacağından hiç şüpheniz olmasın.
  Proxy Azaltma Çalışmaları / Önlemleri :

  Proxy kullanımı bütün private serverların düzenini bozan ve maalesef bir türlü önüne geçilemeyen bir durumdur. Bu sıkıntıyı 80 cap serverimizde de yaşadık ve bunu diğer tüm private serverlar da yoğun bir şekilde yaşamaktadırlar. Dürüst olmak gerekirse proxy kullanımını %100 engellemenin bir mümkünatı yoktur.

  Ancak bazı çalışmalar ile proxy kullanım oranı azaltılabilir. Biz de proxy kullanımını azaltacak bazı çalışmalar yaptık 110 cap serverimiz için fakat altını çizerek hatırlatmak isteriz ki size katiyyen %100 proxy engelleme ve 0 proxyli bir server sözü veremeyiz. Size sadece proxy'i elimizden geldiğince azaltma sözü verebiliriz.

  Proxy kullanımını azaltmak için yaptığımız önemli 2 çalışma:

  1-) İş Gücü: Ekibimize 2 yeni iş arkadaşı aldık. Bu arkadaşlarımızın öncelikli ve en önemli görevleri oyun içerisinde gezerek proxy tesbiti yapmak olacaktır. Tesbit ettikleri proxyleri bize bildirecekler ve biz de bu hesapları sınırsız olarak banlayacağız.

  2-) Teknik Çalışma: Proxy hizmeti sunan firmaların hizmet verdikleri belli ip blokları vardır, bilinen tüm proxy servislerine ait ip bloklarını oyun guardımız üzerinde engelledik, böylece birçok proxy servis sağlayıcısı serverimizde işlev göremez duruma geldi. Ancak bu listeye dahil olmayan servisler var ve bunlar halen kullanılabilir durumda bunu da proxy avına çıkan ekip arkdaşlarımız takip etmeye çalışacaklardır.
  Sun, Nova, Immortaly, Desturction, Power ve Fight
  nasıl elde edilebilir?:


  Sun: 10Dg tüm silahları , ve elbiseleri , takıları sadece drop ile elde edebilirsiniz.
  NOT: 90-100 Arası olan tüm canavarlarda drop eklidir.

  Nova: 11 Dg tüm silahları , ve elbiseleri , takıları 3 Çeşit elde edebilme yolu vardır. Bunlardan birinci sadece 101 - 110 Arası tüm canavarlardan drop yoluyla elde edebilirsiniz. Extra olarak ise Holly Water Temple uniquelerinden düşük bir oranda drop ile elde edebilirsiniz. Extra olarak Job Cave uniquelerinden de düşme olasılığı vardır.
  NOT: Nova itemler değerli ve önemli olacaktır bu yüzden rateleri dengeleri özen ile hazırlanmıştır. Kolay elde edilebilen bir item değildir.

  Power: Power silahlar oyunun neredeyse en önemli aktiviteleri ve eğlencesi olan FGW'den elde edilebilir. Talisman toplayarak görev teslim ettiğinizde size power silah seçme hakkı tanıyacaktır. Bu sayede Power silahınızı sadece talisman ile elde edebilirsiniz. Shield ise sadece Sereness'e drop olarak eklenmiştir.

  Fight: Oyunun orjinalinde olduğu gibi Sereness'de isro ratelerine yakın bir şekilde drop olarak mevcuttur.

  İmmortaly: Roc, Haroeris ve Seth uniquelerinden %5 oranla düşme olasılığı vardır. Ayrıca Job Cave ve Battle Arena'dan elde edeceğiniz coinler ile npc'den satın alabilirsiniz.

  Desturction: Her hafta belirlenen bir günde yapılacak olan roc uniqueden %15 oranla düşme olasılığı vardır. Ayrıca Job Cave uniquelerinden drop olarak elde edilebilir. Bunun yanı sıra Job Cave ve Battle Arena'dan elde edeceğiniz coinler ile npc'den satın alabilirsiniz.

  FGW: Taşlar gradesine oranla npc'de gold ile satılacaktır. Oyun içerisinde sizi zorlayacak Envy mobu olmayacak.

  Job Sistemi: Kervanlar 30m gold karşılığında 110 level max slotta fullenecek.

  Trader: Jangan > Downhang/Downhang - Hotan : 30m kâr - Jangan > Hotan 70m kâr

  Thief: Sistemi suistimal etmemek amacı ile npcden alınan mal fiyatına satış yapılacak.

  Tablet: Oyunda küçük bir oran ile stone drobu olacaktır. Ancak itemlerinizi Full Blue yapmak için Npc'ye ekleyeceğimiz tabletleri düşürdüğünüz itemleri kırdırarak stone çevirip. Tatlı bir uğraş içinde olacaksınız.

  Avatar: Avatar listemiz her hafta güncellenecektir.

  Gold Coin: İmmortaly ve Destruction set elde edebilmeniz için işe yarar. orijinal bir şekilde Job Cave ve Holy Water Temple uniquelerinden elde edebilirsiniz. Ayrıca Medusa'dan elde edebilirsiniz.

  Silver Coin: İmmortaly ve Destruction set elde edebilmeniz için işe yarar. orijinal bir şekilde Job Cave ve Holy Water Temple uniquelerinden elde edebilirsiniz. Ayrıca Medusa'dan elde edebilirsiniz.

  Iron Coin: İmmortaly ve Destruction set elde edebilmeniz için işe yarar. orijinal bir şekilde Job Cave ve Holy Water Temple uniquelerinden elde edebilirsiniz. Ayrıca Medusa'dan elde edebilirsiniz.

  Copper Coin: İmmortaly ve Destruction set elde edebilmeniz için işe yarar. orijinal bir şekilde Job Cave uniquelerinden elde edebilirsiniz.NOT: Holy Water Temple uniquelerinden ve Capture The Flag etkinliğinden elde edebilme şansınız vardır.

  Arena Coin: Sadece Battle Arenadan elde edebilirsiniz. 11dg Myth ve Legend takılarını bu coin ile elde edebilirsiniz.

  Capture The Flag: Günlük kullanımda ihtiyaç duyabileceğiniz Scrollar, HP ve MP Potion gibi ürünleri elde edebilmek için giriş yapabilirsiniz. İçeriden Copper coin elde edilir. Bunu dilerseniz Job Cave uniquelerinden veya Holy Water Temple uniquelerinden de kazanabilirsiniz. Ayrıca npc'ye eklenecek olan tüm special ürünleri, Copper Coin ile satın alabilirsiniz.  Açık Beta:

  Serverimiz şuan kapalı beta olarak geliştirilme sürecindedir. Açık beta tarihi önümüzdeki günlerde belirlenecektir.  Battle Arena Saatleri:

  NOT: Etkinliğe 110 Level olmadan katılamazsınız.

  10:00 Random
  12:00 Random
  14:0 Random
  16:00 Party
  18:00 Party
  20:00 Guild
  22:00 Job
  00:00 Job
  02:00 Random  Capture The Flag Saatleri:

  09:00
  11:00
  13:00
  15:00
  17:00
  19:00
  21:00
  23:00
  01:00
  Job Cave Saatleri:

  Selket ve Neith (Sanctum of Restriction & Sanctum of Blue Eye)

  14:30 - 16:00 (90dk)
  19:30 - 21:00 (90dk)

  Anubis ve Isis (Sanctum of Punishment & Sanctum of Atonement

  16:30 - 18:00 (90dk)
  22:30 - 24:00 (90dk)

  Haroeris ve Seth (Sanctum of Immortality & Sanctum of Dark)

  18:30 - 20:00 (90dk)
  23:30 - 01:00 (90dk)
  Medusa Saatleri:

  15:30
  23:30


  Özel Npc'de Gold İle Alınabilecek Eşyalar:

  - Tabletler

  - GDF (2 INT 2 STR)

  - Job Ceza Silici

  - Guild Ceza Silici

  - Dimenson Hole(Forgotten World) (1* - 2* - 3* - 4*)

  - 2x Tutma Oranı Olan Magic Lucky Powder (Medusadan 1 adet %100 drop)
  Görevler:
  Tüm görevleri aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Engellemeler: Şehir içerisinde yere item atamazsınız ve yerden item alamazsınız.

  Global Lvl: 20 Lvl olmadan global kullanamazsınız ve her global kullandığınızda 30 sn delay beklersiniz.

  Exhange Sınırlaması: 20Lvl olmadan exhange kullanamazınız ve her exhange kullandığınızda 30 sn beklemeniz gerekir.

  Stall Sınırlaması: 20 Lvl olmadan stall kuramazsınız ve her stall kurdukdan sonra 30 sn beklemeniz gerekir.

  Reverse Sınırlaması: 20 Lvl olmadan kullanamazsınız. Zaten 20 Lvl'e kadar Guard npcleri Reverse görevi görmekte.
  Black Pearl Online Oyun Kuralları:

  Serverimizin kuralları aşağıdaki gibidir, kural ihlali durumunda insiyatife göre süreli veya süresiz chat ban veya hesap ban uygulaması yapılacaktır.

  1. Serverda global üzerinden ailevi, dini, siyasi, ırkçı, manevi ve kutsal değerlere yönelik her türlü küfür ve söylem yasaktır. S.alak, aptal, mal gibi ufak tefek hakaret niteliği taşıyan kelimeler bu kapsamda değildir.

  2. Gerek globaller gerek all chat veya oyunun herhangi bir alanında server hakkında veya server yönetimi hakkında iftira niteliği taşıyan, iğneleyici, serverin düzenini ve huzurunu bozacak, karmaşa çıkaracak, provakasyona teşvik edecek, insanları galyana getirecek, kışkırtacak, yanlış anlamalara sebebiyet verecek, yönetimin itibarını ve otoritesini sarsacak, serverin geleceğini etkileyecek vb... her türlü söylem ve davranış yasaktır.

  3. Server bitti, server battı, server uzun süre gitmez vb... serverin geleceğine yönelik uydurulan kıyamet senaryoları yasaktır.

  4. Oyunu bırakan guild veya oyuncuların global chat veya oyunun herhangi bir alanında başkalarının göreceği şekilde oyunu bırakıyorum, item dağıtıyorum, server şöyledir, server böyledir, şu servera gidiyorum vb... her türlü söylem ve davranış yasaktır. Bırakmak isteyen direk olarak bırakıp sorun yapmadan gitmelidir.

  5. Oyun içerisinde globalden veya herhangi bir yerden başkalarının göreceği şekilde özellikle güncellemelerden sonra oyun rateleri değişti, gm yardım etti, gm item dağıttı, gm şuna yardım etti, gm şunun guildin veya kişinin yanlısı vb. şeklinde her türlü söylem ve davranış yasaktır.

  6. Oyun içerisinde farklı serverlerin isimlerinin anılması, başkalarına önerilmesi, övülmesi veha bahsedilmesi yasaktır.

  7. Oyundaki bazı açıklardan, buglardan veya hatalardan faydalanarak bunu suistimal edip haksız kazanç veya üstünlük sağlamak yasaktır. Böyle bir sorun bulunduğunda oyun yönetimine bildirilmelidir.

  8. Oyunda proxy kullanımı yasaktır, tesbiti yönetim tarafından yapılan hesaplar ana hesaplarda dahil olarak sınırsız bloke edilecektir. Proxyler hakkında şikayet kabul edilmemektedir. Kendimiz tesbit ettiklerimizi banlayacağız ve hiç bir zaman %100 proxy engelleyeceğiz gibi bir söz veya garanti vermemekteyiz.

  9. Oyun yönetimini aldatmaya, kandırmaya, yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik her türlü söylem ve davranış yasaktır.

  10. Tüm oyuncular kendi hesaplarının ve oyun içindeki eşyalarının güvenliğinden kendileri sorumludur. B.P. yönetimi bu konuda hiç bir sorumluluk kabul etmemekte ve böyle bir durumun yaşanması durumunda hiç bir şekilde müdahale etmeyecektir.

  11. Oyun hesabı ile ilgili herhangi bir bilginin unutulması durumunda (gizli soru cevabı, mail, şifre...) oyun yönetimi kesinlikle herhangi bir müdahalede bulunmayacaktır lütfen bu yönde herhangi bir istek ve talepte bulunmayınız.

  12. Oyun içinde itemmal veya npc lerden yanlışlıkla alınan hiç bir ürünün, yanlışlıkla açılan skilin veya yanlışlıkla açılan statların iptali / iadesi veya değişimi sorun bizden kaynaklı olmadığı sürece mümkün olmayacaktır.

  13. Oyuna yatırılan ödemeler serverin gelişimi ve masrafları için kullanılmaktadır bu ödemeler hiç bir şart veya koşul altında iade edilmeyecektir.

  14. Oyun yönetiminin banlanacak veya banlanmış hesaplar hakkında her zaman için insiyatif kullanma hakkı bulunmaktadır. Yani kuralları ihlal eden birini cezalandırmayabilir insiyatife bağlı olarak veya hali hazırda banlanmış bir hesabı yine insiyatife bağlı olarak açabilir.

  15. B.P. Oyun yönetimi herhangi bir aracılık işlemi yapmamaktadır, lütfen bu yönde talep ve isteklerde bulunmayınız.

  16. Oyunda ve facebook sayfamız üzerinden gm bana ulaş, gm acil, gm bak, gm önemli, beni yanına çek, yanıma gel ... şeklindeki tüm istek ve talepler görmezden gelinecektir. Ciddi bir sorununuz varsa bunu forum üzerinden bize bildirmeniz gerekmektedir.

  17. Oyuncular oyun hakkında adabı ve usulünce istek ve önerilerde bulunma hakkına sahiptir ancak yapılan her öneri ya da isteğin kabul edileceğinin / uygulanacağının garantisi yoktur. İstekler kabul edilmediği takdirde yönetim bizi takmıyor, oyuncuları umursamıyor vb... söylemlerde bulunmak kesinlikle yasaktır. Herkesin her istediğinin yapılması ve herkesi aynı anda memnun etmenin imkanı bulunmamaktadır.

  18. Oyun içerisinde TL ile yapılacak TÜM SATIŞLAR yasaktır. Oyun içerisinde sadece gold ile alışveriş işlemi yapılabilir. TL ile sadece forumumuzdaki BP Alışveriş bölümünde satış ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz.

  19. Bot kurulumu, bot kullanımı ve botlardan kaynaklı sorunlar hakkında kesinlikle destek vermemekteyiz bu yöndeki istekler görmezden gelinecektir.

  20. Black Pearl Online yönetimi gerektiğinde kurallarda değişiklik yapma, kural ekleme ve kural çıkarma haklını saklı tutar.

  Not: Oyun içerisinde bizi ilgilendiren önemli bir konu olduğunda lütfen forum sayfamızdan bize ulaşıp bilgi veriniz. Lütfen önemli ve hassas konuları globaller üzerinden afişe etmeyiniz.

  Oyun İçindeki Eventler:

  EVENT 1:
  Serverimizde ilk 110 olan 3 oyuncumuza sırası ile mekanik oyuncu klavyesi, oyuncu kulaklığı, oyuncu mouse ve mouse pad hediye edilecektir.

  EVENT 2:
  Facebook sayfamızda detayları paylaşılmış olan paylaş ve kazan eventi. Çekilişle 10 kişiye 500'er silk hediye edilecektir.

  Daha fazla event ilerleyen günlerde aktif edilip sizlerle paylaşılacaktır.

  Oyun Desteği:

  Oyun ilgili desteğe ihtiyacınız olması durumunda şu kanallardan bize ulaşabilirsiniz.

  Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/BlackPearlOnlineR

  Websitemiz: https://www.blackpearlonline.org

  Forum Sayfamız: https://www.maxigame.org/bp

  Mesaj Sprein tarafından (22 Ağustos 2017 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

 2. Aşağıdaki 21 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 3. #2
  BP Team
  Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Nerden
  Türkiye
  Oyun
  Black Pearl
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  305
  Edilen Teşekkür 
   68
   Alınan Teşekkür  :  47

  Black Pearl için çok önemli bir adım. Kendimi böyle bir platformun ekibinde yer aldığım için çok şanslı hissediyorum. Mutlu olduğum bir konu daha var; Oyuncuların her hafta, ay yeni sunuculara giderek emeklerinin heba olmasını önlemiş olacağız. Black Pearl Team olarak Silkroad'ı yeniden eski popülerliğini kazandıracağımıza şüphem yok. 110 Cap tercihine gelecek olur isek; Silkroadda etkinliklerin ve oyunun en zevkli olduğu cap olmuştur. Başlayacak olan oyuncularımızı da çok eğlendireceğinden şüphem yok.

 4. Aşağıdaki üyeler Sprein isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 5. #3
  JackDaniels
  CottonCandy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  26 Temmuz 2009
  Nerden
  M.K.ATATÜRK
  Oyun
  SilkroadR Online
  Konular 
  133
  Mesajlar  
  1,004
  Edilen Teşekkür 
   439
   Alınan Teşekkür  :  605
  R. Hali
  CottonCandy's: Wasted

  hadi hayırlısı

 6. #4
  MaxiGamer
  monGrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  03 Şubat 2017
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  35
  Edilen Teşekkür 
   2
   Alınan Teşekkür  :  12

  Doğru karar verilmiş bir proje. Ümit beyin private server piyasasında olmasını canı gönülden destekliyorum.Çünkü Türkiye'de piyasa çok bozulmuş durumda ve güven verebilecek kişi sayısı çok az ve oyuncu karakterleri düşünüldüğünde ben dahil olmak üzere bir çok kişi Türkiye piyasasından çekilmiş durumda. Örneğin Jo**** gibi b*kdan firmaların 3-4 tane aktif serverı varken neden BP nin de alternatif serverları olmasın ? Temennimiz her cap serverınları açarak alternetif yaratmanız. Hayırlısı olsun. Başarılar dilerim.

  NOT : Stardust'da gold, item rateleri iyi ayarlanamamıştı. Bu projenizde daha ayrıntılı ve dengeli çalışmanız ümidiyle. ( sox rateleri hariç )

  B.K

 7. Aşağıdaki 5 üye monGrata isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 8. #5
  MaxiGamer
  toledo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  22 Mayıs 2017
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   1
   Alınan Teşekkür  :  2

  110 açılmadan daha 80 in önüne geçti zaten 2 haftadır öldügünüzü düşünüyoruz açın da tam anlamı ile bitirin oyunu burda ne kadar 1açılmasını isteyen varsa büyük bir kısmı oynamıyor ve en sana bağlı sana güvenen kişiler degilde başkaları ile hareket ediyorsun temennim 110 cap ında 80 gini ömrü kısa olur kardeşim bize bir umut verdin başlattın bir karar ilede bırakırız

 9. #6
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Alıntı toledo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  110 açılmadan daha 80 in önüne geçti zaten 2 haftadır öldügünüzü düşünüyoruz açın da tam anlamı ile bitirin oyunu burda ne kadar 1açılmasını isteyen varsa büyük bir kısmı oynamıyor ve en sana bağlı sana güvenen kişiler degilde başkaları ile hareket ediyorsun temennim 110 cap ında 80 gini ömrü kısa olur kardeşim bize bir umut verdin başlattın bir karar ilede bırakırız
  Çok önyargılı ve yanlış düşünüyorsunuz ancak şuan ne desek size yine bildiğinizi okuyacaksınız. O nedenle bekleyelim ve görelim.

  80 Cap bizim asıl önceliğimizdir ve hepte öyle kalacaktır. 80 Cap 120 ye kadar gidecek bir serverdir 110 ise açılıp olduğu gibi kalacaktır. Biraz ileriyi düşünürseniz anlayacaksınız ne demek istediğimi.

 10. #7
  MaxiGamer
  toledo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  22 Mayıs 2017
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   1
   Alınan Teşekkür  :  2

  Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çok önyargılı ve yanlış düşünüyorsunuz ancak şuan ne desek size yine bildiğinizi okuyacaksınız. O nedenle bekleyelim ve görelim.

  80 Cap bizim asıl önceliğimizdir ve hepte öyle kalacaktır.
  sen bizi bu duruma sürüklüyorsun ne şartlar altında aolursa olsun biz oynumuzu oynuyoruz önceligimiz 80 diyorsun ama tık yok kusura bakma senin 90 güncellemeden önce açman 80 in temellerine dinamit koyman olacak bu aralar oyun toparlanıyor ufaktan hareket var millet yavaş yavaş başlıyor ve bu 110 mevsuzu çok erken açıyorsunuz

 11. #8
  MaxiGamer
  monGrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  03 Şubat 2017
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  35
  Edilen Teşekkür 
   2
   Alınan Teşekkür  :  12

  Alıntı toledo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  110 açılmadan daha 80 in önüne geçti zaten 2 haftadır öldügünüzü düşünüyoruz açın da tam anlamı ile bitirin oyunu burda ne kadar 1açılmasını isteyen varsa büyük bir kısmı oynamıyor ve en sana bağlı sana güvenen kişiler degilde başkaları ile hareket ediyorsun temennim 110 cap ında 80 gini ömrü kısa olur kardeşim bize bir umut verdin başlattın bir karar ilede bırakırız
  Demek istediğim tipik Türk oyuncularından bir örnek. 80 Cap CH server ile 110 Cap Eu server arasındaki kitle çok farklı. 80 Cap serverı zaman zaman inceliyorum ve bırakanlar kendi isteği ile bırakıyor. Oyundan hiç bir sorun yok, sürekli güncellemeler ile yenileniyor. Bu rağmen suçlu yönetim mi oluyor ? Kardeşim burda yönetime yakınılacak bir durum yok. Üstüne alınma ama o daldan dala gezen oyuncular olduğu sürece seninde zevkin kaçacaktır. Burda düzeltilmesi gereken oyuncuların karakteri ve alışkanlıkları.

 12. #9
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Alıntı toledo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sen bizi bu duruma sürüklüyorsun ne şartlar altında aolursa olsun biz oynumuzu oynuyoruz önceligimiz 80 diyorsun ama tık yok kusura bakma senin 90 güncellemeden önce açman 80 in temellerine dinamit koyman olacak bu aralar oyun toparlanıyor ufaktan hareket var millet yavaş yavaş başlıyor ve bu 110 mevsuzu çok erken açıyorsunuz
  Sizinle tartışmak istemiyorum. Tık yok ne demek ? 1 hafta hariç o servera her hafta yenilik ekledik güncelleme yaptık ve yarın da bir yenisini daha yapacağız ve yapmadaya da devam edeceğiz. O servera bir güncelleme tarihi belirlendi 9 Ekim ve zamanı gelince güncellenecek.

  Ben sizin söylediğiniz hiç birşeye katılmıyorum, dinamit yerleştirmek istediğimiz servera bir ton güncelleme yapmayız ve zaman harcamayız, kapatır yenisini açardık sizin dediğinizi yapma niyetinde olsak.

  Başkaları 4-5 serveri aynı anda açınca sorun yok biz 2. yi açmak isteyince gördüğümüz şu muamele gerçekten çok yanlış. Bırakan zaten bıraktı, her capın oyuncusu ve kitlesi farklıdır, sürekli elma ile armudu birbirine karıştırıp alakasız varsayımlar ve çıkarımlar yapıyorsunuz.

 13. #10
  MaxiGamer
  monGrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  03 Şubat 2017
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  35
  Edilen Teşekkür 
   2
   Alınan Teşekkür  :  12

  Ek olarak : Diğer private sahipleri BP nin projesini genişletmesinden büyük rahatsız olduğu, diğer konulardan ve ankettende bariz belli.Çünkü ekmek kapısı daralıyor. Bu yüzden olumsuz eleştiriler fake hesaplardan bolca atılacaktır.

 14. Aşağıdaki 4 üye monGrata isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 15. #11
  BP Team
  Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Nerden
  Türkiye
  Oyun
  Black Pearl
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  305
  Edilen Teşekkür 
   68
   Alınan Teşekkür  :  47

  Alıntı toledo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sen bizi bu duruma sürüklüyorsun ne şartlar altında aolursa olsun biz oynumuzu oynuyoruz önceligimiz 80 diyorsun ama tık yok kusura bakma senin 90 güncellemeden önce açman 80 in temellerine dinamit koyman olacak bu aralar oyun toparlanıyor ufaktan hareket var millet yavaş yavaş başlıyor ve bu 110 mevsuzu çok erken açıyorsunuz
  Yeni bir sunucu açmamız bizim var olan bir diğer sunucumuzun temellerine dinamit yerleştirmek demek kavramı da nerden geliyor anlamış değilim. 110 Capi bir başka platformda açabilir. Bunu ha biz ha bir başkası yapmış farkı nedir? Bu bize olan düşmanlıktan başka bir şey değildir.

 16. #12
  MaxiGamer
  toledo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  22 Mayıs 2017
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  16
  Edilen Teşekkür 
   1
   Alınan Teşekkür  :  2

  Alıntı Sprein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yeni bir sunucu açmamız bizim var olan bir diğer sunucumuzun temellerine dinamit yerleştirmek demek kavramı da nerden geliyor anlamış değilim. 110 Capi bir başka platformda açabilir. Bunu ha biz ha bir başkası yapmış farkı nedir? Bu bize olan düşmanlıktan başka bir şey değildir.
  düşman olsam ilk günden itibaren oynamazdım hala oynuyorum ve oyundayım burası yavaş yavaş toparlanıyor bu aralar sizin 110 açmanız ile yarısı oraya kayacak terkedilmiş bir kasaba gibi olacak ben sizin bu kadar acele etmenizi anlayamıyorum tmm tmm joysroya olan düşmanlık nefret ve kinden dolayı onlara rakip olup orayı bitirmek için vel hasıl ki de bitirirsiniz joyda kimse kalmaz ama yanında 80 i de götürürsünüz

 17. #13
  BP Team
  Pixiu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  31 Ağustos 2013
  Nerden
  Oklahoma
  Oyun
  Silkroad Online
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  195
  Edilen Teşekkür 
   33
   Alınan Teşekkür  :  56
  R. Hali
  Pixiu's: Redtemp

  Alıntı monGrata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  NOT : Stardust'da gold, item rateleri iyi ayarlanamamıştı. Bu projenizde daha ayrıntılı ve dengeli çalışmanız ümidiyle. ( sox rateleri hariç )

  B.K
  Öncelikle iyi dileklerniz için teşekkürler.

  Yenilenen kadromuzla dinamik ve silkroad konusunda oldukça deneyimli bir ekip oluşturduk.Dengelerin tam yerinde ve ayrıntıların güzel olacağı konusunda şüpheniz olmasın.

 18. #14
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Alıntı toledo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  düşman olsam ilk günden itibaren oynamazdım hala oynuyorum ve oyundayım burası yavaş yavaş toparlanıyor bu aralar sizin 110 açmanız ile yarısı oraya kayacak terkedilmiş bir kasaba gibi olacak ben sizin bu kadar acele etmenizi anlayamıyorum tmm tmm joysroya olan düşmanlık nefret ve kinden dolayı onlara rakip olup orayı bitirmek için vel hasıl ki de bitirirsiniz joyda kimse kalmaz ama yanında 80 i de götürürsünüz
  Joysro ile bir ilgi ve alakamız yok, biz kendi yolumuza ve kendi işimize bakıyoruz, lütfen böyle alakasız söylemlerde bulunmayınız bazıları bunu gerçek sanabiliyorlar. Joysro 5 senedir açık olan 3 servera sahip o halde ne zaman server açsak bu joysro sebebi ile olduğu anlamına mı gelecek? Onların yüzünden yeni server açamayacak mıyız?

 19. #15
  MaxiGamer
  XnCN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  05 Temmuz 2009
  Nerden
  Kocaeli/İzmit
  Konular 
  54
  Mesajlar  
  557
  Edilen Teşekkür 
   597
   Alınan Teşekkür  :  801
  R. Hali
  XnCN's: Hacker

  Alıntı Pixiu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Öncelikle iyi dileklerniz için teşekkürler.

  Yenilenen kadromuzla dinamik ve silkroad konusunda oldukça deneyimli bir ekip oluşturduk.Dengelerin tam yerinde ve ayrıntıların güzel olacağı konusunda şüpheniz olmasın.
  Sizden bir ricam var lütfen media düzenlemelerini orjinale yakın yapın mümkünse sadece logoyu değiştirin , diğer düzenlemeler gerçekten kötü duruyor.Oyun içinde sox veya stone satan npc lerde oyunun orjinalliğini gerçekten bozuyor oraya git onu topla buraya git bunu topla getir sox al olayları gerçekten kötü , normal drop olarak düşsün ne siz ne biz uğraşalım.Bu 80 cap içinde geçerli eğer yapabiliyorsak 90 cap büyük güncellemesinde su npcler kalksın.90 cap update de oyunu güncellerken indiriceğimiz client'in kurulumu eski kurulumlara benzeyebilir , geçen gezerken böyle birşey gördüm http://forum.ragezone.com/f722/insta...-10-a-1035733/ tabi bunlar sadece istek yapıp yapmamak size kalmış , yeni server hayırlı olsun şimdiden

 20. #16
  BP Team
  Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Nerden
  Türkiye
  Oyun
  Black Pearl
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  305
  Edilen Teşekkür 
   68
   Alınan Teşekkür  :  47

  Alıntı XnCN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sizden bir ricam var lütfen media düzenlemelerini orjinale yakın yapın mümkünse sadece logoyu değiştirin , diğer düzenlemeler gerçekten kötü duruyor.Oyun içinde sox veya stone satan npc lerde oyunun orjinalliğini gerçekten bozuyor oraya git onu topla buraya git bunu topla getir sox al olayları gerçekten kötü , normal drop olarak düşsün ne siz ne biz uğraşalım.Bu 80 cap içinde geçerli eğer yapabiliyorsak 90 cap büyük güncellemesinde su npcler kalksın.90 cap update de oyunu güncellerken indiriceğimiz client'in kurulumu eski kurulumlara benzeyebilir , geçen gezerken böyle birşey gördüm http://forum.ragezone.com/f722/insta...-10-a-1035733/ tabi bunlar sadece istek yapıp yapmamak size kalmış , yeni server hayırlı olsun şimdiden
  110 Cap orjinalliğinin dışına çıkmayacağımızdan şüpheniz olmasın. Novalar tabiki de drop olacak. Fakat FGW ve HWT gibi etkinliklerden elde edilecek olan eşyaları da droba eklersek oyunun orjinalliğinin temelini bozmuş oluruz.

 21. Aşağıdaki üyeler Sprein isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 22. #17
  MaxiGamer
  Xayah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  19 Haziran 2017
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  47
  Edilen Teşekkür 
   16
   Alınan Teşekkür  :  15

  Ekib olarak birşey öğrenmek istiyoruz yanlış anlaşılmasın kesinlikle.Blackpearl ümit beyin bunu biliyoruz fakat diğer kişileri tanımıyoruz 80 capte güzel oynadık sıkıntı yoktu şimdi ekibe 2 kişi daha katılmış.Ümit bey harici diğer 3 kişi kendini tanıtabilirmi,real olarak artık ismini ve kadroyu bilmediğimiz oyunu oynamak istemiyoruz da. @Sprein @Pixiu @Zayns
  Mesaj Xayah tarafından (08 Ağustos 2017 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

 23. Aşağıdaki 2 üye Xayah isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 24. #18
  MaxiGamer
  Heimdall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  20 Aralık 2010
  Konular 
  34
  Mesajlar  
  132
  Edilen Teşekkür 
   61
   Alınan Teşekkür  :  130

  Açılışın ZeytinliRock Festivaline denk gelmesi beni üzdü.

 25. #19
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Alıntı Xayah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ekib olarak birşey öğrenmek istiyoruz yanlış anlaşılmasın kesinlikle.Blackpearl ümit beyin bunu biliyoruz fakat diğer kişileri tanımıyoruz 80 capte güzel oynadık sıkıntı yoktu şimdi ekibe 2 kişi daha katılmış.Ümit bey harici diğer 3 kişi kendini tanıtabilirmi,real olarak artık ismini ve kadroyu bilmediğimiz oyunu oynamak istemiyoruz da. @Sprein @Pixiu @Zayns
  Buyrun gerekli açıklama: https://www.maxigame.org/forum/t/253...onetim-kadrosu

 26. #20
  MaxiGamer
  Kompedan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Şubat 2016
  Oyun
  Blade and Soul
  Konular 
  6
  Mesajlar  
  117
  Edilen Teşekkür 
   10
   Alınan Teşekkür  :  39

  Tahminimce server sade ve orjinale yakın olacaktır bu yüzden PC Limit üzerinde çalışmanız için uzun süre var. Umarım PC Limit üzerinde çalışıp hatta emin olmak içinde 1 hafta boyunca Beta süreci yaparsınız. Gerekliliği için daha fazla yazmayacağım, 80 cap sürecinde yeteri kadar yazmıştım sanırım.

 27. #21
  MaxiGamer
  onurko93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  20 Ocak 2012
  Konular 
  1
  Mesajlar  
  12
  Edilen Teşekkür 
   0
   Alınan Teşekkür  :  1

  blackpearlda bulunan yere herhangi bir item atamama, exc olduktan sonra stall için teleport olma gibi şeyleri kaldırırsanız çok güzel olur.

 28. #22
  BP Team
  Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  29 Nisan 2009
  Nerden
  Türkiye
  Oyun
  Black Pearl
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  305
  Edilen Teşekkür 
   68
   Alınan Teşekkür  :  47

  Alıntı Kompedan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tahminimce server sade ve orjinale yakın olacaktır bu yüzden PC Limit üzerinde çalışmanız için uzun süre var. Umarım PC Limit üzerinde çalışıp hatta emin olmak içinde 1 hafta boyunca Beta süreci yaparsınız. Gerekliliği için daha fazla yazmayacağım, 80 cap sürecinde yeteri kadar yazmıştım sanırım.
  SunShine sunucusu IP limit olacaktır. Zaten sahada görev yapacak olan ekip arkadaşlarımız Proxy kullanımında nefes aldırmayacaktır. O yüzden içiniz rahat olsun.

 29. Aşağıdaki üyeler Sprein isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:


 30. #23
  ~More Than Blue~
  Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  18 Nisan 2007
  Nerden
  Ankara
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  510
  Mesajlar  
  18,160
  Edilen Teşekkür 
   4,391
   Alınan Teşekkür  :  9,823
  R. Hali
  Deepblue's: Stressed

  Alıntı onurko93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  blackpearlda bulunan yere herhangi bir item atamama, exc olduktan sonra stall için teleport olma gibi şeyleri kaldırırsanız çok güzel olur.
  Bu söyledikleriniz bazı suistimalleri engellemek için yapılmıştı, bunlar oyunda bulunan bug veya sorunlar değillerdir.

 31. #24
  MaxiGamer
  GeneralSmoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  25 Mayıs 2017
  Oyun
  Black Pearl Online
  Konular 
  2
  Mesajlar  
  122
  Edilen Teşekkür 
   44
   Alınan Teşekkür  :  42

  Alıntı Pixiu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba sevgili Black Pearl oyuncuları;

  Bu esnada farklı oyun zevki olan insanların taleplerine yanıt vererek, beş para etmez platformlarda emeklerinin hiç olmasına göz yumamazdık.

  Black Pearl Team  Hayırlı olsun Ümit abi ben ön lerden yerimi alayım malum buralar değerlenecek !!!
  Mesaj GeneralSmoker tarafından (08 Ağustos 2017 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

 32. Aşağıdaki 2 üye GeneralSmoker isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.


 33. #25
  MaxiGamer
  dorukhero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  K. Tarihi 
  21 Mayıs 2012
  Konular 
  0
  Mesajlar  
  58
  Edilen Teşekkür 
   22
   Alınan Teşekkür  :  10

  Erken tarihe alalım ya da geç olsun güç olmasın beklenen kan geldi

 34. Aşağıdaki 2 üye dorukhero isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.Toplam 9 Sayfadan 1. Sayfa 123 Sonuncu

Benzer Konular

 1. Black Pearl Online 90 Cap Güncellemesi 9 Ekim 2017
  Konuyu Açan: Deepblue, Forum: B.P. Duyuru ve Güncellemeler.
  Cevaplar: 60
  Son Mesaj : 16 Ağustos 2017, 22:49
 2. Black Pearl Online 90 Cap Upgrade 9 October 2017
  Konuyu Açan: Deepblue, Forum: B.P. International.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 17 Temmuz 2017, 00:26
 3. Black Pearl Online 06.07.2017 Zorunlu Bakım Notlar
  Konuyu Açan: Deepblue, Forum: B.P. Duyuru ve Güncellemeler.
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj : 06 Temmuz 2017, 20:22
 4. Black Pearl Online Weekly Server Inspection 03.07.2017
  Konuyu Açan: Deepblue, Forum: B.P. International.
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj : 29 Haziran 2017, 05:04
 5. Black Pearl Online Weekly Server Inspection 26.06.2017
  Konuyu Açan: Deepblue, Forum: B.P. International.
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj : 27 Haziran 2017, 01:55