AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    iMonarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    7
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  12
    R. Hali
    iMonarch's: Hoşnut

Attack rate ile Parry ratio hakkında

Attack rate ile Parry ratio ne işe yarıyor bunlar hakkında bilgi almak istiyorum

MaxiGamer
    Kompedan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Şubat 2016
    Oyun
    Blade and Soul
    Konular 
    7
    Edilen Teşekkür 
     13
     Alınan Teşekkür  :  48

Attack rate, sahip olduğun damage aralığındaki max damageye yaklaşmanı sağlar. Örneğin 2500-3300 mag attackınız var, rakibinize 10 tane meteor attığınızda 3k ile 5 k arasında damageler vuruyorsunuz. Attack rateniz ne kadar fazla ise attığınız meteorların 5k ya yakın gelme şansı o kadar yüksektir.

Parry rate ise attack ratenin tam tersidir. Parry rateniz ne kadar yüksek ise karşıdaki oyuncunun damage aralığındaki minimum değerden hasar alma şansınız yüksektir.
    Örnekle sizin meteor ile 3-5 k arası damage vurduğunuz rakip parry ratesini ne kadar arttırırsa meteorun damagesinin 3k ya yakın gelme şansı o kadar artar.
    -
    -

Ekstra olarak(tamamen kendi deneyimimle söylüyorum ve böyle inanıyorum) Critical ve Attack rate değerini yüzdesel olarak aynı tuttuğunuzda ( örn ikiside %80) critical vurma olasılığınız fark edilecek şekilde artıyor.

Parry rateninde aldığınız kritik hasar şansını azalttığını söyleyenler oluyor fakat ben böyle birşeye inanmıyorum.

3. Aşağıdaki 3 üye Kompedan isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    256
    Edilen Teşekkür 
     1,560
     Alınan Teşekkür  :  982
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

Attack Rate normalde oyunlarda "saldırı hızı, saniye başına saldırı" olarak hesaplanır fakat Silkroad 'da nedense farklı işlenmiş. Ayrıca %'lik olarak hesaplanan değer, aynı şekilde SRO 'da 200'lerin üstüne bile çıktığını hatırlıyorum.

(Hasar * RASTGELE(1, ATCK_RATE) / 100 - DEFANS) * (1 + STR + LV / MAX_STAT) gibi örnek bir kullanım olabilir.

Ne kadar doğru bilmiyorum fakat birisi SRO damage formülünü bu şekilde açıklamış : https://goo.gl/DCu7rQ

MaxiGamer
    iMonarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    14 Mayıs 2016
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    7
    Edilen Teşekkür 
     25
     Alınan Teşekkür  :  12
    R. Hali
    iMonarch's: Hoşnut

Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim

Bölüm Görevlisi
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    113
    Edilen Teşekkür 
     742
     Alınan Teşekkür  :  398
    R. Hali
    nevfell's: Cool

Alıntı Kompedan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Attack rate, sahip olduğun damage aralığındaki max damageye yaklaşmanı sağlar. Örneğin 2500-3300 mag attackınız var, rakibinize 10 tane meteor attığınızda 3k ile 5 k arasında damageler vuruyorsunuz. Attack rateniz ne kadar fazla ise attığınız meteorların 5k ya yakın gelme şansı o kadar yüksektir.

Parry rate ise attack ratenin tam tersidir. Parry rateniz ne kadar yüksek ise karşıdaki oyuncunun damage aralığındaki minimum değerden hasar alma şansınız yüksektir.
    Örnekle sizin meteor ile 3-5 k arası damage vurduğunuz rakip parry ratesini ne kadar arttırırsa meteorun damagesinin 3k ya yakın gelme şansı o kadar artar.
    -
    -

Ekstra olarak(tamamen kendi deneyimimle söylüyorum ve böyle inanıyorum) Critical ve Attack rate değerini yüzdesel olarak aynı tuttuğunuzda ( örn ikiside %80) critical vurma olasılığınız fark edilecek şekilde artıyor.

Parry rateninde aldığınız kritik hasar şansını azalttığını söyleyenler oluyor fakat ben böyle birşeye inanmıyorum.
    Sen harcanıyosun