AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

MaxiGamer
    ahocamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    25 Şubat 2017
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     64
     Alınan Teşekkür  :  25
    R. Hali
    ahocamli's: Horny

Server ömrü açısından sun drop baya zor olmalı, öbür türlü 1. Haftada full sun set GG oluyor

Hayırlı olsun server

MaxiGamer
    beydu88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    15 Nisan 2011
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     1
     Alınan Teşekkür  :  2

clone maps ın özellikleri nelerdir bir açıklama bulunmuyorda

BP Team
    Sprein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    29 Nisan 2009
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     95
     Alınan Teşekkür  :  95

Alıntı ahocamli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Server ömrü açısından sun drop baya zor olmalı, öbür türlü 1. Haftada full sun set GG oluyor

Hayırlı olsun server
    Sun drop zor olacağı konusunda şüpheniz olmasın

Alıntı beydu88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    clone maps ın özellikleri nelerdir bir açıklama bulunmuyorda
    Aslının birebir kopyası ekstra bir niteliği yok. Sadece Demon Shaitan clone mapte spawn olmayacak
    Mesaj sarkolata tarafından (30 Ekim 2017 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

Black Pearl Team
    sarkolata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Oyun
    Creddy & BP
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     184
     Alınan Teşekkür  :  341
    R. Hali
    sarkolata's: Cool

Alıntı sedat1322 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bittiği güne denk geldi

Birde bu sun droplar 82+ moblardan mı drop olacak yoksa 76+ mı?
    Normal drop gibi levelına göre düşer. Yani 76+ moblardan da düşebilir.

MaxiGamer
    cwmisar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Ekim 2014
    Oyun
    wow
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     5
     Alınan Teşekkür  :  11

Skill sisteminde değişiklikler olacakmı? Şahsen olması taraftarayim çünkü öbür türlü force glavie ve spear intcilerin olduğu klasik 90 cap lar gibi olur. İsim vermiyorum ancak piyasada ki bazı 90 ve 100 cap chn serverlarinda güzel skill editleri mevcut. Birebir aynısı olmasa da benzeri şeyler yapılabilir. Birde şu son kutu var içinden %17 oranında Sun çıkacak olan kutu. Nerden elde edilecek bilmiyorum ama o oran biraz fazla gibi. Tabi eğer kutu kolay elde edilecekse. Kutu zor elde ediliyorsa sorun yok. Birde tanıtım konusunun kalanı ne zaman paylaşılır?

BP Team

K. Tarihi 
    29 Nisan 2009
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     95

Alıntı cwmisar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Skill sisteminde değişiklikler olacakmı? Şahsen olması taraftarayim çünkü öbür türlü force glavie ve spear intcilerin olduğu klasik 90 cap lar gibi olur. İsim vermiyorum ancak piyasada ki bazı 90 ve 100 cap chn serverlarinda güzel skill editleri mevcut. Birebir aynısı olmasa da benzeri şeyler yapılabilir. Birde şu son kutu var içinden %17 oranında Sun çıkacak olan kutu. Nerden elde edilecek bilmiyorum ama o oran biraz fazla gibi. Tabi eğer kutu kolay elde edilecekse. Kutu zor elde ediliyorsa sorun yok. Birde tanıtım konusunun kalanı ne zaman paylaşılır?
    Skill sisteminde herhangi bir değişiklik düşünmüyoruz. Oyunu olabildiğince orjinal tutma taraftarıyız. Hem hak verirsiniz ki (Şahsımca chn sistemlerde buildin önemi yoktur.) "en iyi build budur herkesi bu build yerle bir eder" kavramı Silkroad'ın aslında yoktur. Her buildin kendine özgü nitelikleri ve sivrildikleri kulvarları vardır. Sandık sistemine gelecek olursak, sun zorluğu %100 ise ruby sandık zorluğu %85'dir. Bu sistemin eklenmesinin amacı yeni beklentiler ve bu beklentiler ile karşılaşıldığında farklı heyecanlar yaşatmaktır. Tanıtım konusu son hâlini aldı diyebiliriz. Eklenecek bir kaç özellik kaldı. Bunlardan survival arena ve global chat'i isteğe bağlı olarak kapatma butonu vb. sistemler eklenecek. Üzerinde çalışılıyor.

7. Aşağıdaki üyeler Sprein isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Black Pearl Team

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Oyun
    Creddy & BP
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     184
    R. Hali

Bu arada STR karakterler katiyen Snow Shield açamayacak. 90 lvl olup fb set dizseler de.

9. Aşağıdaki üyeler sarkolata isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Black Pearl Team
    tombalaci_46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Nisan 2009
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     50
     Alınan Teşekkür  :  76

Alıntı sarkolata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada STR karakterler katiyen Snow Shield açamayacak. 90 lvl olup fb set dizseler de.
    Bi yolunu bulup snow açsalar da kullanamayacaklar

11. Aşağıdaki üyeler tombalaci_46 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ekim 2014
    Oyun
    wow
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     5

Teşekkürler bilgiler için.

MaxiGamer
    SemihBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    17 Kasım 2009
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    29
    Edilen Teşekkür 
     220
     Alınan Teşekkür  :  508
    R. Hali
    SemihBurak's: Where

Alıntı tombalaci_46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi yolunu bulup snow açsalar da kullanamayacaklar
    Hadi onunda bir yolunu bulup kullansalar da .. diye gider bu muhabbet

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ekim 2014
    Oyun
    wow
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     5

Acaba egy a ve b tipinde item görüntüsü değiştirici SC falan ekler misiniz yani düşündünüz mü hiç böyle birşey. 9dg itemlerin tipi biraz kötü geliyor bana. Belki başka arkadaşlarda katılır bu dediğime

MaxiGamer
    JCarlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    26 Kasım 2009
    Oyun
    Askar...
    Konular 
    29
    Edilen Teşekkür 
     22
     Alınan Teşekkür  :  279
    R. Hali
    JCarlsberg's: Stirring

Alıntı cwmisar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba egy a ve b tipinde item görüntüsü değiştirici SC falan ekler misiniz yani düşündünüz mü hiç böyle birşey. 9dg itemlerin tipi biraz kötü geliyor bana. Belki başka arkadaşlarda katılır bu dediğime
    Değişir mi değişmez mi bilmem ama silkroad tarihinin en kötü item görüntüleridir 9DG sadece TR değil yurt dışı oyuncuları bile nefret eder. 9DG itemleri çizenler karanlıkta çalıştı heralde

MaxiGamer

K. Tarihi 
    26 Ekim 2014
    Oyun
    wow
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     5

Alıntı JCarlsberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişir mi değişmez mi bilmem ama silkroad tarihinin en kötü item görüntüleridir 9DG sadece TR değil yurt dışı oyuncuları bile nefret eder. 9DG itemleri çizenler karanlıkta çalıştı heralde
    Egy a ve b type olsa yeterli aslında. O diğer saçma sapan yok 15dg yok 25dg görüntüler değilde

Black Pearl Team
    tombalaci_46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    21 Nisan 2009
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     50
     Alınan Teşekkür  :  76

Bende nefret ediyorum 9D görünümünden

Black Pearl Team

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Oyun
    Creddy & BP
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     184
    R. Hali

9dg sword shield ve prot set güzeldir bence bow da idare eder, blade de

MaxiGamer
    Hopeful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    16 Ekim 2017
    Oyun
    Silkroad Online
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     16
     Alınan Teşekkür  :  10
    R. Hali
    Hopeful's: Busy

Eline, emeğine sağlık abi adınıza yakışır bir proje olmuş. Silkroad oynayan herkese gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir server. Fakat bu clon slot olayı anlamadığım bir şekilde serverlerde bazen bug vs. oluşmasına sebep oluyor inşallah siz bunu çözmüşsünüzdür. Bir de Premium'un özelliğinin %5 den bir tık daha arttırmayı düşünebilirsiniz bence. Genel olarak başarılı olmuş inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız.

20. Aşağıdaki 2 üye Hopeful isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Zalatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Eylül 2017
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  7

Armageddon guildi olarak bu serverdayız. Zaten böyle kaliteli ve güçlü bir yapımla geleceğinizi bildiğimiz için sizin serveri bekliyoruz guild olarak,umarım sorunsuz uzun soluklu ilerde sistemde çok farklı değişikliklerin olmayacağı bir server olur. Şuan için tadından yenmeyecek ve sıkıcı da olmayacak bir emek servera benziyor. Chest sistemini getirmeniz çok iyi olmuş çünkü hepimiz biliyoruz ki bu tarz emek serverlarda bir süre sonra yapacak birşey bulamayabiliyor insanlar,bu sandıkların oyuna katacağı hırs ve rng efekti çok eğlenceli olabileceğe benziyor.

Tüm ekibinize başarılar ve sorunsuz bir açılış diliyorum.

22. Aşağıdaki 3 üye Zalatan isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    omargs92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    01 Temmuz 2009
    Konular 
    2
    Edilen Teşekkür 
     6
     Alınan Teşekkür  :  16

Bende silkroada gönül vermiş bir kişi olarak birşeyler yazmak istiyorum.İlk açılan 80 cap serverinde bende bir süre oynayıp sonradan bir takım beğenmediğim olaylar yüzünden bırakmıştım.Burda birkaçını dile getiricem dikkate alıp almamak size kalmış ama ben kendi adıma neden bıraktığımı dile getirmiş olayım.

Öncelikle proxy olayı ve yakalanırsanız banlanırsınız yoksa yapacak bişey yok olayı biraz saçma geliyor bana.Evet sizi anlıyorum buna kesin bi engel koyamıyorsunuz belki ama benim gibi server max ip si kaç ise onunla oynayacak kişiler için çok can sıkıcı bir durum.Ben illagel yöntemlere başvurmak istemiyorum ama bunu yapanlar kendilerince öne geçebiliyor.Çözüm için bir önerin varmı derseniz açıkçası yok bilgim de yok.İp limit hiç olmasa o zaman en azından herkes eşit hakka sahip olur diyeceğim ama tabi bu durumda server bunu kaldırırmı bilemiycem.Başka bir konu sonradan kural eklenmesi gold karakter satışı vs. sonradan yasaklanmıştı.Bazı derslerin alındığı yazılmış umarım kurallarda sonradan değişiklik olmaz.Ve son olarak str karakterler sanırım snow kullanamıyor.Bence bu da orjinal isrodaki halinde kalmalıydı.Umarım sw uzun ömürlü olur.Başlangıcında bizde arkadaşlarla orada olmayı düşünüyoruz.Şimdiden hayırlı olsun.

24. Aşağıdaki üyeler omargs92 isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

Kurucu
    Terk-i Diyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Nisan 2009
    Oyun
    Battlefield 3
    Konular 
    54
    Edilen Teşekkür 
     1,053
     Alınan Teşekkür  :  1,176

ip limit neden vardır ben hala anlayabilmiş değilim esasen.

MaxiGamer
    Kompedan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Şubat 2016
    Oyun
    Blade and Soul
    Konular 
    10
    Edilen Teşekkür 
     15
     Alınan Teşekkür  :  49

Örnek veriyorum. Ben yarın 6-7 saatlik bir saat diliminde bilgisayar başındayım ve vaktimi oyuna ayıracağım.

Eğer bu 6-7 saatlik dilimde, bir şeylerle meşgul olduğumda (kervan-ctf-unique vs.) bu uğraşımın sonucunda kazandığım, 20 tane karakteri bota koysamda kazanacağımdan fazla veya farklı alanda (Tittle gibi değil, Pvpye etki eden) olursa, o zaman limite falan gerek yok.

Tabi bu sistemin en büyük sıkıntısı, oyunda geriye düşen solo veya grup oyuncu fark etmeksizin dengeye yetişme şansı kalmaması oluyor. Bunun içinde single play (fgw gibi) şeylerin pvp (kervan, ctf, unique) ile aynı türden fakat daha az miktar getiri sağlaması gerek.

Eğer böyle bir sistem sağlanamıyorsa bir şekilde fazla karakter girişinin önüne geçilmesi gerekir. Öteki türlü oynadığımız oyun (doğası gereği) 7/24 bot haftada max 2-3 kere aksiyon (oda bir grup insiyatif alırsa) dışına çıkmıyor.

MaxiGamer
    owenshaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    11 Şubat 2016
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     33
     Alınan Teşekkür  :  40
    R. Hali
    owenshaw's: Doh

-Hangi sistemde olursa olsun ip/pc limit bir serverde en fazla 2 olması gerektiğini düşünüyorum. 2 ile 3 arasında belki çok fark yok ama burda 2000+ kullanıcıdan bahsediyoruz haliyle server botlarla doluyor. Bunun önüne geçmek için benim elimde olsa her serverin ip/pc limitini 1 yapmaya çalışırım, serverde bot char olmaması için.
    -Betayı açacakmısınız acaba ? Açacaksanız ne zaman olacak, sabırsızlıkla bekliyoruz.
    -Arkadaşlar zaten belirtmiş ama bende kendi fikrimi söylemek istiyorum. 9 DG silah görünümleri cidden çok berbat. Apaçi switcherler yerine sadece 10-11 dg switcher olsa yeter bence.
    -Oyunda CTF , BA harici değişik aktivitelerin olması gerekiyor. Örneğin; Survival arena, kayıp unique eventleri, vb. Bir player olarak samimi olarak söylüyorum diğer türlü çok sıkıcı bir server geçirebiliriz.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar aklıma geldikçe düşüncelerimi belirtmeye devam edeceğim. Herkese iyi forumlar.
    Mesaj owenshaw tarafından (02 Kasım 2017 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

BP Team

K. Tarihi 
    29 Nisan 2009
    Oyun
    Black Pearl
    Konular 
    5
    Edilen Teşekkür 
     95

Tanıtım konusuna eklenenler;

- Global Chat Bloke Sistemi
    - Oto LTP Sistemi
    - Font Değiştime Programı
    - Old Alchemy ve Element Sistemi

Tanıtım konusuna eklenecekler;

- Survival Arena
    - PhBot Engelleme (Job modundayken towndaki herhangi bir alışveriş için ekrana soru gelecek)
    - Tüm harita'da herhangi bir yere 3 saatte bir spawn olacak 40 Lv. Unique eklenecek ve bu uniqueden ufak ödüller elde edilecek.

29. Aşağıdaki üyeler Sprein isimli kullanıcıya bu faydalı mesajı için teşekkür etti:

MaxiGamer
    Hurley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    30 Mart 2013
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     37
     Alınan Teşekkür  :  35

Alıntı Terk-i Diyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ip limit neden vardır ben hala anlayabilmiş değilim esasen.
    Bende...

MaxiGamer
    sonkarakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    12 Haziran 2009
    Konular 
    20
    Edilen Teşekkür 
     17
     Alınan Teşekkür  :  21
    R. Hali
    sonkarakan's: Shh

Auto LTP ve Global Chat Block güzel olmuş. İşin hakkını ciddi derecede veriyorsunuz.Eski isro eventleri kaldı onları da yapabilseniz onun bir üstü yok zaten
    Birde STR uniqueleri düşünülürse iyi olur herkes int olmaması için sunucuda.
    İyi çalışmalar.

MaxiGamer
    ugur34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    03 Kasım 2017
    Konular 
    0
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  0

Önerim: Server da model switch olmasın. Oyuncu kaybı yaşanabilir milletin gözü şaşırıyor hangi item bu diye. Neresini beğenirler bu model switch in anlamadım? Her açılan server da nerdeyse var. Güzel server olacak gibi.