AndroidEvim Forum AndroidEvim Forum Facebook Fan Page Twitter Official Page Youtube Official Page TR Dil En Dil

Konu: Guard sorusu

GRAFİKER
    nevfell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    27 Ağustos 2010
    Oyun
    Grafiker - Cinema3d
    Konular 
    116
    Edilen Teşekkür 
     828
     Alınan Teşekkür  :  442
    R. Hali
    nevfell's: Cool

Alıntı wien66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internet üstünden kullandırmayı düşündüm ama ben geri düşünüyorum belki ama program benim elimdeyken daha güvenli hissediyorum belki başkaları da o şekilde düşünüyordur bilemiyorum.
    Aynen öyle yap webden kullandır daha mantıklı olur öyle emek veriyon aylardır hüsran olmasın aç adamlarla.

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    256
    Edilen Teşekkür 
     1,595
     Alınan Teşekkür  :  1,004
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

Yazılım dilini söylemek istiyorum ama söylemesem daha iyi olacak gibi geliyor neden dersen bu devirde tersine mühendislik basitleşti artık pek kimse ile uğraşmak istemiyorum kod konusunda yanlış anlaşılmasın dediğim şimdi programın hangi dilde olduğu bilinince daha kolay kırılıyor pek uğraşmıyor fakat benim gibi birisi ise programın dilini bulana kadar sıkılıp bırakır o yüzden söylemesem sanırım daha iyi
    Çok ilginç bir bakış açısı.

Yazılım dilini, derleyicisini, linker, inc. libs. vs. bunları öğrenmek, kullandığın resource dosyalarını öğrenmek maksimum birkaç saniye sürer. Tersine Mühendislik yapılırken yazılım dili önemli değildir, evet bilmek ve anlamak biraz yardımcı olur. Bütün dillerin bir derleyicisi var ve hepsinin CPU 'nun anlayabileği ortak bir Assembly çıktısı mevcut. Sonuçta Windows kırılıyor daha ne olabilir ki ?

3. Aşağıdaki 2 üye Dentrax isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    mksc46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    01 Aralık 2017
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     0
     Alınan Teşekkür  :  2

Alıntı Dentrax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yazılım dilini, derleyicisini, linker, inc. libs. vs. bunları öğrenmek, kullandığın resource dosyalarını öğrenmek maksimum birkaç saniye sürer. Tersine Mühendislik yapılırken yazılım dili önemli değildir, evet bilmek ve anlamak biraz yardımcı olur. Bütün dillerin bir derleyicisi var ve hepsinin CPU 'nun anlayabileği ortak bir Assembly çıktısı mevcut. Sonuçta Windows kırılıyor daha ne olabilir ki ?
    Kesinlikle haklısın Bakalım üstüne nasıl bir açıklama gelecek bende merakla takipteyim..

MaxiGamer
    wien66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    08 Ağustos 2014
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     18
     Alınan Teşekkür  :  29
    R. Hali
    wien66's: Brrrrrrr

Şimdi şöyle söyliyeyim ki dili bilmek nasıl kırıcağını anlamanın yarısıdır bence. neden derseniz sağlam bir program ile şifrelenmiş bir dosyanın kırılması çok zor windows örneğiniz içinde şunu söyleyebilirim ki bunu kendileri izin veriyorlar. Çünkü biliyorsunuz ki büyük bir firmaysanız yada vergi veriyor iseniz ofisinizde kullandığınız yazılımlar orjinal olmak zorunda yoksa büyük cezalar geliyor devletlerden o yüzden microsoft ta küçük ev kullanıcıları lisans alsın diye uğraşmıyor buda şuradan çıkıyor microsoft yıllardır aynı lisanslama sistemini kullanıyor.

Ayrıca demissiniz ki tersine mühendislik çok basit bir kaç saniyede ne kullandığınızı bilip resourcelerini çıkarırız ozaman şöyle bir idda atıyorum ortaya yıllardır kullandığımız filesler test filesleri dökün sourcesini sorunsuz eksiksiz gameserver yapalım geliştirelim dökün sro_clienti sourceye geliştirelim haydi hodri meydan.

Sadece bazı konularda saldırmak ve konuşmak için konuşuluyor.

Burada kimseye laf atmak istemiyorum bilgi gerekli kişilere de ulaşmıştır zaten.

Bende cevabınızı bekliyorum

Black Pearl Team
    sarkolata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Oyun
    Creddy & BP
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     192
     Alınan Teşekkür  :  363
    R. Hali
    sarkolata's: Cool

Şimdi şöyle söyliyeyim ki dili bilmek nasıl kırıcağını anlamanın yarısıdır bence. neden derseniz sağlam bir program ile şifrelenmiş bir dosyanın kırılması çok zor windows örneğiniz içinde şunu söyleyebilirim ki bunu kendileri izin veriyorlar. Çünkü biliyorsunuz ki büyük bir firmaysanız yada vergi veriyor iseniz ofisinizde kullandığınız yazılımlar orjinal olmak zorunda yoksa büyük cezalar geliyor devletlerden o yüzden microsoft ta küçük ev kullanıcıları lisans alsın diye uğraşmıyor buda şuradan çıkıyor microsoft yıllardır aynı lisanslama sistemini kullanıyor.

Ayrıca demissiniz ki tersine mühendislik çok basit bir kaç saniyede ne kullandığınızı bilip resourcelerini çıkarırız ozaman şöyle bir idda atıyorum ortaya yıllardır kullandığımız filesler test filesleri dökün sourcesini sorunsuz eksiksiz gameserver yapalım geliştirelim dökün sro_clienti sourceye geliştirelim haydi hodri meydan.

Burada kimseye laf atmak istemiyorum bilgi gerekli kişilere de ulaşmıştır zaten.

Arkadaş sana birkaç saniye içinde source dökülür dememiş, hangi yazılım dili kullanılmış, hangi kütüphaneler kullanılmış bunlar birkaç saniyede bulunur demiş.

Lafları bilerek mi çarpıtıyorsun yoksa gerçekten anlamıyor musun?

"Hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın" dünyanın en saçma düşüncesi zaten, ne kadar bilgisiz olduğunu belli ediyor.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    08 Ağustos 2014
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     18
    R. Hali

Alıntı sarkolata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sana birkaç saniye içinde source dökülür dememiş, hangi yazılım dili kullanılmış, hangi kütüphaneler kullanılmış bunlar birkaç saniyede bulunur demiş.

Lafları bilerek mi çarpıtıyorsun yoksa gerçekten anlamıyor musun?

"Hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın" dünyanın en saçma düşüncesi zaten, ne kadar bilgisiz olduğunu belli ediyor.
    Bence sende okuma anlama zorluğu var. Ben hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın diye bir cümle kullanmadım. Benim kullandığım dili vermeyeyim kullanılan dil bilindiğinde daha kolay kırılıyor demişim kendi bir yerlerinizden kendinize göre laflar çıkarmayın benim cümlelerimi kendiniz çarpıtıyorsunuz daha sonra ben söylemişim gibi aksettirmeye çalışıyorsunuz vede anlamadığım nedense direk bir kötüleme bir düşmanlık tavrına giriyorsunuz bunu sadece siz değil bir kaç kişiden daha gördüm.

DEMEK KI BU GUARDIN CIKMASI BAZI KISILERIN CANLARINI YAKIYOR KI BU KADAR KONUYU SABTIRIP BALTALAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.

Suanda yeni eklediğim daha fazla özelliklede dip fiyattan giricem bakalım ozaman neler olucak

Yeni Eklenenler

PC LIMIT
    EVENT SYSTEM
    HACKSHIELD

AYRICA OLD DLL'nin açık kaynak kodlarınıda ekleyip onuda guarddan yönetim şeklinde yapıcağım

ondan sonra herkes konuşuruz kim bilgisiz kim bilgili kolay gelsin canınız yandıysa baltalamaya devam

V.i.P
    Apollo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    02 Haziran 2009
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    4
    Edilen Teşekkür 
     27
     Alınan Teşekkür  :  42

Bence sende okuma anlama zorluğu var. Ben hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın diye bir cümle kullanmadım. Benim kullandığım dili vermeyeyim kullanılan dil bilindiğinde daha kolay kırılıyor demişim kendi bir yerlerinizden kendinize göre laflar çıkarmayın benim cümlelerimi kendiniz çarpıtıyorsunuz daha sonra ben söylemişim gibi aksettirmeye çalışıyorsunuz vede anlamadığım nedense direk bir kötüleme bir düşmanlık tavrına giriyorsunuz bunu sadece siz değil bir kaç kişiden daha gördüm.

DEMEK KI BU GUARDIN CIKMASI BAZI KISILERIN CANLARINI YAKIYOR KI BU KADAR KONUYU SABTIRIP BALTALAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.

Suanda yeni eklediğim daha fazla özelliklede dip fiyattan giricem bakalım ozaman neler olucak

Yeni Eklenenler

PC LIMIT
    EVENT SYSTEM
    HACKSHIELD

AYRICA OLD DLL'nin açık kaynak kodlarınıda ekleyip onuda guarddan yönetim şeklinde yapıcağım

ondan sonra herkes konuşuruz kim bilgisiz kim bilgili kolay gelsin canınız yandıysa baltalamaya devam
    Tamam KR4LL calm down.

Black Pearl Team
    sarkolata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    10 Mayıs 2009
    Oyun
    Creddy & BP
    Konular 
    21
    Edilen Teşekkür 
     192
     Alınan Teşekkür  :  363
    R. Hali
    sarkolata's: Cool

"Hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın" ile "Benim kullandığım dili vermeyeyim kullanılan dil bilindiğinde daha kolay kırılıyor" farklı şeyler mi ? Deliriyorum galiba...

Konunu baltalamak isteseydim yaptığın dolandırıcılıkları ortaya sererdim, yazdığın saçma sapan şeylerin yanlışlığını değil.
    Neyse konudan çıkıyorum, saçma sapan ve yalan sözlerine umarım çok kişi kanmaz.

MaxiGamer

K. Tarihi 
    08 Ağustos 2014
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     18
    R. Hali

Alıntı sarkolata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Hangi dilde yazdığımı söylemeyeyim ki kırılmasın" ile "Benim kullandığım dili vermeyeyim kullanılan dil bilindiğinde daha kolay kırılıyor" farklı şeyler mi ? Deliriyorum galiba...

Konunu baltalamak isteseydim yaptığın dolandırıcılıkları ortaya sererdim, yazdığın saçma sapan şeylerin yanlışlığını değil.
    Neyse konudan çıkıyorum, saçma sapan ve yalan sözlerine umarım çok kişi kanmaz.

Bir dakika sen kimsin ki benim yaptığım dolandırıcılıkları ortaya serecekmiş sen beni tanımıyorsun bile. sen böyle bir şeyi yazabiliyorsan sen beni tehdit edebiliyorsan itham edebiliyorsan sereceksin kardeşim o kanıtları ortaya çıkart ve göster yoksa bu yol çok farklı yerlerden de uzayacak.
    sen beni karalayamassın
    Mesaj wien66 tarafından (08 Ocak 2018 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Genel Görevli
    Dentrax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    20 Şubat 2011
    Oyun
    Warframe
    Konular 
    256
    Edilen Teşekkür 
     1,595
     Alınan Teşekkür  :  1,004
    R. Hali
    Dentrax's: Sunshine

Maalesef yazılım dünyasında ya da evreninde "bence" 'ler geçmiyor. O neyse o'dur, değiştiremezsin. Windows örneği ise sadece aklıma gelen ilk örnekti. Bu devirde HDD sesinden RE yapandan tutun, son çıkan Intel açığından bilgi çekmeye kadar birçok örnek sayabiliriz. "küçük ev kullanıcıları" demişssiniz ama burada çok ciddi pazarlama ve satış stratejilerinden bahsediyoruz. Sadece lisans 1000TL ile satılmakta.

"tersine mühendislik çok basit" böyle bir şey demedim, yanlış anlaşılmış olabilir. Öncelikle RE 'nin ne olduğunu bilmek gerekiyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_engineering Şöyle örnek vereyim; Profesyonel bir şekilde yıllardır çalışan araba tamirci ustası düşünelim. Adam her markanın her modelini nasıl parçalayıp, tekrar nasıl birleştirileceğini, adından daha iyi bildiğini varsayalım ki öyle de. Peki sen bu arama diyebilir misin : "şöyle bir idda atıyorum ortaya yıllardır kullandığımız arabaların çalışma şeklini dökün, eksiksiz araba yapın, aerodinamiğini geliştirin haydi hodri meydan". Hayır diyemezsin, çünkü onun ilgi alanı veya amacı baştan araba yapmak değil. O adam işini yapıyor, analiz ediyor, mantığına bakıyor, sıkıntılı yerleri inceliyor, birleştiriyor, söküyor, debug ediyor vs. vs. Peki istese araba yapamaz mı ? Sürekli Aston Martin ile uğraşmış biri gerçekten o arabayı yapabilir mi ? Yoksa ortaya giriş seviyesinde mi bir araba çıkar ?

Kaç yıldır ne konular açıldı ne olaylar oldu bu forumda. İnsanlar, kendi emeklerine yorum yapılmasını kabul edemiyor, fakat kendileri yorum yaparken durum tam tersi oluyor. Yani sen bu bir Forum'a açmışsın ve yorum bekliyorsun. Forumlar da bu yüzden var işte. Kurallar çerçevesinde yorum yapmak, tartışmak, bilgi paylaşmak vb. işler için var.

12. Aşağıdaki 2 üye Dentrax isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

Bölüm Görevlisi
    OVE čovjek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    05 Ağustos 2015
    Oyun
    Silkroad Online,CS : GO,Zula
    Konular 
    48
    Edilen Teşekkür 
     30
     Alınan Teşekkür  :  130
    R. Hali
    OVE čovjek's: Doh

@Dentrax kardeşim haklı böyle şeylere takılmaman gerek kendine karşı algılamaman gerek.
    sanıyorlarki bizim türk milleti türk milletinin yaptıgını kötüyor çoğu konulara bakıyorum Funkan'a katılarak ulan adam yapmış hiç bir eleştiriyi hiç bir kötü yorumu kabullenmiyor hemen karşı saldırıya geçiyor bişey yapılıyor ulan sanki en doğrusu kendisi yapmış tavırlar içersindeler sonra türk milleti kendi milletini kötülüyor. biraz sosyal olun kötü olarak algılamayıp düşünün...

MaxiGamer

K. Tarihi 
    08 Ağustos 2014
    Oyun
    Silkroad
    Konular 
    27
    Edilen Teşekkür 
     18
    R. Hali

Maalesef yazılım dünyasında ya da evreninde "bence" 'ler geçmiyor. O neyse o'dur, değiştiremezsin. Windows örneği ise sadece aklıma gelen ilk örnekti. Bu devirde HDD sesinden RE yapandan tutun, son çıkan Intel açığından bilgi çekmeye kadar birçok örnek sayabiliriz. "küçük ev kullanıcıları" demişssiniz ama burada çok ciddi pazarlama ve satış stratejilerinden bahsediyoruz. Sadece lisans 1000TL ile satılmakta.

"tersine mühendislik çok basit" böyle bir şey demedim, yanlış anlaşılmış olabilir. Öncelikle RE 'nin ne olduğunu bilmek gerekiyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_engineering Şöyle örnek vereyim; Profesyonel bir şekilde yıllardır çalışan araba tamirci ustası düşünelim. Adam her markanın her modelini nasıl parçalayıp, tekrar nasıl birleştirileceğini, adından daha iyi bildiğini varsayalım ki öyle de. Peki sen bu arama diyebilir misin : "şöyle bir idda atıyorum ortaya yıllardır kullandığımız arabaların çalışma şeklini dökün, eksiksiz araba yapın, aerodinamiğini geliştirin haydi hodri meydan". Hayır diyemezsin, çünkü onun ilgi alanı veya amacı baştan araba yapmak değil. O adam işini yapıyor, analiz ediyor, mantığına bakıyor, sıkıntılı yerleri inceliyor, birleştiriyor, söküyor, debug ediyor vs. vs. Peki istese araba yapamaz mı ? Sürekli Aston Martin ile uğraşmış biri gerçekten o arabayı yapabilir mi ? Yoksa ortaya giriş seviyesinde mi bir araba çıkar ?

Kaç yıldır ne konular açıldı ne olaylar oldu bu forumda. İnsanlar, kendi emeklerine yorum yapılmasını kabul edemiyor, fakat kendileri yorum yaparken durum tam tersi oluyor. Yani sen bu bir Forum'a açmışsın ve yorum bekliyorsun. Forumlar da bu yüzden var işte. Kurallar çerçevesinde yorum yapmak, tartışmak, bilgi paylaşmak vb. işler için var.
    Ben tabi ki yorum yapılsın istenilenler söylensin vs diye konuyu açtım.
    Fakat konuya girilip te denileni yalan çıkarılmaya çalışılmasına ses çıkardım ve bunun arkasında durana ben dedim ki program c# değil yani o kişi belkide c# başka bir şey görmemiş diye başka bir kişi başka bir dilde bu programı yazamaz mı ben bunu anlayamadım. Yukarıdaki yorumların hepsini okursanız hep bir kötülemeye çalışma " sallama, hangi guardı editledin" vs vs bu diğer guardlar havadan vahi ile inmedi heralde onlarıda birileri yazdı ama insanlar şöylede düşünüyor olabilir bu programı biri yazdı artık ondan başka kimse yazamaz bu çok yanlış bir şey bende bu piyasada 2010 senesinden beri bulunuyorum pek çok bilgi edindim pek çok düzenleme yaptım bunların çoğunu sattım ama hiç bir zaman birisinden çalmadım çırpmadım. Şimdi ise dili de söyleyeyim de anlasınlar okurlar ise python ile yazdığım programı kendileri yazamıyorlar diye kötülemeye engel olmaya çalıştıklarını düşünüyorum arada sende girince olay sana da bağlanmış oldu anlıcağın

~More Than Blue~
    Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    18 Nisan 2007
    Oyun
    Black Pearl Online
    Konular 
    542
    Edilen Teşekkür 
     4,720
     Alınan Teşekkür  :  10,216
    R. Hali
    Deepblue's: Stressed

Gereksiz bir tartışma içerisindesiniz. Guardın yazıldığı dili söylememek kırılmasına engel olmaz veya kırılma süresine ciddi oranda etki etmez. En fazla bikaç dakika etki eder yani, sırf bi kaç dakika erken veya geç kırılacak diye bu kadar karmaşa ve yanlış anlamaya müsait boş muhabbetlere girmeye gerek yok.

Yüz binlerce yazılım dili olsa guard sahibi arkadaşın haklılığı ciddi oranda artabilirdi ama bu işleri yapacak belli başlı 3-5 tane yazılım dili var, seçenekler ve çember bu kadar dar iken yazıldığı dili söylemeyimde kırılması zor olsun demek birazcık çelişki ve gereksizliktir. Şöyle bir deyim vardır tam bu tür durumları açıklamak için:

"Attığın taş ürkütmek istediğin kurbağaya değmez."

O nedenle gerek yok, yorma kendini.

Dili söylemek zorunda değilsin, söylemek istemiyorum diyip tartışmayı noktalayabilirsin ama kırılmasını geciktirmek için söylemiyorum dersen böyle olmadığını düşünen kişilerin eleştirilerini de iyi veya kötü kabullenmek zorundasın.

16. Aşağıdaki 2 üye Deepblue isimli üyeye bu faydalı mesajı için teşekkür etti.

MaxiGamer
    Coded By eXpL0ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    28 Temmuz 2017
    Oyun
    Vsro Server Files
    Konular 
    1
    Edilen Teşekkür 
     17
     Alınan Teşekkür  :  4
    R. Hali
    Coded By eXpL0ST's: Cool

Bir insanın sana güvenmesi için .exe vermene gerek yok sonuçta yazılım dilleri bir okyanus .exe de versen istediğin herşeyi yapabilirsin. Bence guardı uzak sunucu üzerinden yönetilecek şekilde sat çünki yazılım dili ne olursa olsun kırılacaktır. Ama uzak sunucu üzerinden bunu satman için bir bütceye ihtiyacın var sonuçta karşı tarafa ip sağlaman gerekiyor ve bütün trafik senin sunucun üzerinden geçecek ve ddos korumasıda sağlaman gerek ve bütün bunlar para demek yukardada söylediğim gibi uzak yönetim ile sat yoksa eninde sonunda kırılacak benimki sadece öneri benide yanlış anlama

MaxiGamer
    trapezuncrea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

K. Tarihi 
    04 Aralık 2014
    Oyun
    CyberRoad
    Konular 
    19
    Edilen Teşekkür 
     3
     Alınan Teşekkür  :  75

bırakın adamı istediği şekilde dil ile yazsın isterse çince yazar isterse japonca bırakın